Yükleniyor...

Tom Lee, 2019’da Bir Başka Bitcoin Boğa Koşusunun Görüleceğini Söyledi

2019'da bir Bitcoin boğa koşusu Bitcoin'in geri dönüşüne neden olabilir.

Tom Lee Bitcoin Boğa Koşusu

2019’da bir Bitcoin boğa koşusu Bitcoin’in geri dönüşüne neden olabilir…

Öncü kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığından beri zor bir dönem geçiriyor ve 2017 yılının sonlarında 20.000 doların üzerindeki tepe noktadan 4.000 doların altına geriledi. CME Bitcoin vadeli işlem eğrisi bugüne kadar yaklaşık yüzde 6 arttı, ancak 2017’deki zirve noktasından önemli ölçüde düştü.

Fundstrat Global Advisors stratejisti ve bilinen Bitcoin boğası Tom Lee, bu yılın olumlu makroekonomik eğilimler sayesinde kripto para biriminin geri dönüşünü sağlayabileceğini söyledi.

Lee, Perşembe günü CNBC’nin “Futures Now.” programında “Bitcoin için olumlu olan küresel piyasalarda riskli bir yükseliş göstermesi; geçen yıl bir rüzgar fırtınasıydı. Ve dolar geçen yıl olduğu gibi artmıyor. Uzaklara giden bir rüzgar.” dedi.

Lee, Bitcoin’in teknik göstergelerinin istikrarlı hale geldiğini fark ettiğini ve dijital para birimi 200 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde kalmayı başardığını belirtirken daha büyük resme bakmayı tercih etti.

Bitcoin’in Benimsenme Oranı Giderek Artıyor

Analist, “Asıl hikaye temeldir, Bitcoin oldukça kullanışlı hale geldi. Dijital para birimlerinin lansmanı konusunda sadece JP Morgan ve Mizuho Bank değil, aynı zamanda Facebook ve bazı sosyal medya şirketlerinin de sıraya girdiğini gördük. Ve tabii ki Bitcoin’in belirsizliğin çok yaygınlaştığı ve belirsizliğin olduğu Venezuela gibi yerlerde benimsenmesi giderek artıyor. Bence bunlar gerçekten güçlü bir yıl için hazırlık.” dedi.

Lee’ye göre, kripto para birimleri konusunda artan farkındalık onları resmi bir varlık sınıfı olmaya daha da yaklaştırabilir.

Sadakat dijital gözetimi başlatıyor. Bakkt bir borsa başlatacak. Bazı yüksek profilli bağışlar gördük ve emeklilik fonları bu yıl gerçekten yeni paralar yatırıyorlar. Bu yüzden, bir varlık sınıfı olarak halen en erken günler, ancak makroyu kapatmak için çok üstünkörü olduğunu düşünüyorum.”

Yakın vadede Lee, potansiyel alıcılara 200 günlük hareketli ortalamaya bakarak olmalarını söyledi. Ünlü Bitcoin boğası son olarak şunları söyledi:

Bitcoin fiyatı 4.000 dolar seviyelerindeki direncini göstermeye devam ederse bu, onun 2018 yılının sonlarındaki fiyat çöküşü sırasında kaybettiklerini geri kazanmasına yardımcı olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x