Yükleniyor...

Tom Lee: ABD, e-Sigaralar Gibi Bitcoin’i de Yasaklayabilir!

ABD Başkanı Donald Trump, elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen "gizemli akciğer hastalığı" sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya çıkması üzerine elektronik sigaraların yasa dışı bırakılmasına yönelik çabalarını artırdı.

Bitcoin Yasak

ABD Başkanı Donald Trump, elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen “gizemli akciğer hastalığı” sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya çıkması üzerine elektronik sigaraların yasa dışı bırakılmasına yönelik çabalarını artırdı.

ABD’deki çocuklar arasında popüler olan ve elektronik sigaralarda aroma verici madde olarak kullanılan vaping’lere yönelik ilk olumsuz tepki ilk olarak First Lady Melania Trump’tan gelmişti. Bunun yanısıra Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), elektronik sigara devi Juul Labs’a ürünlerini “tamamen güvenli” olarak yanlış konumlandırdıkları için şirkete uyarı mektubu göndermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelen ani yasak ABD hükümetinin kontrollerini artıracağını veya gelişmekte olan sanayileri tamamen öldürebileceğini gösteriyor. Tahminlere göre Juul Labs sadece bu yıl 3.4 milyar dolar gibi çarpıcı bir gelir elde edecek. Yasak sonrası şirketin gelirlerinde ciddi düşüşlerin yaşanması bekleniyor.

Trump, Temmuz ayında attığı bir tweet ile Bitcoin ve diğer kripto paraların hayranı olmadığını, dijital varlıkları kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırdığını iddia etti.

ABD Başkanı’nın kripto paraları eleştirmesi sonrası ABD’nin işin sonunda Bitcoin’i yasaklama yetkisinin olup olmadığı yönünde birçok spekülasyona neden oldu. Konuyla ilgili tartışmalar halen devam ederken ünlü Bitcoin Boğası Tom Lee endişe verici bir öngörüde bulundu. Lee’ye göre Bitcoin, Trump yönetiminin çökertme listesindeki bir sonraki şey.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x