Yükleniyor...

Tom Lee: Altcoin Sezonu Çok Uzak Olmayan Bir Tarihte Gerçekleşebilir

Funstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, yeni Bitcoin ve altcoin tahminini yaptı.

Altcoin Sezonu

Funstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, yeni Bitcoin ve altcoin tahminini yaptı. Ünlü Bitcoin boğası bir sonraki altcoin sezonunun yalnızca Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra geleceğini ifade etti.

CNBC’nin Fast Money programında konuşan Tom Lee, en büyük kripto para Bitcoin ile ABD hisse senedi piyasası arasında doğrudan bir ilişki olduğu teorisini yinelerken, beklenen Bitcoin boğa koşusu ile altcoin mevsiminin ortaya çıkacağını görüşünde.

Fast Money programının sunucularından Mellissa Lee, Fundstrat patronuna yaz boyunca Bitcoin fiyatının durağan seyretmesinin nedenini sordu ve bu soruya cevaben Tom Lee bu durumun makro görünümden kaynaklandığını belirtti:

“Makroekonomik tahminin durduğu gibi Bitcoin’in yakın zamanda bir şekilde durduğunu düşünüyorum.”

Tom Lee’ye göre bir sonraki büyük Bitcoin fiyat hareketi hisse senedi piyasasında belirleyici bir kırılma ile çakışacak. Ona göre Bitcoin fiyatı ancak S&P 500 aynı başarıya ulaştığında rekor tazeleyebilir:

“S&P 500 yüzde 15’ten fazla büyüdüğünde Bitcoin en iyisini yapıyor.”

Altcoin Sezonu Çok Uzak Olmayan Bir Tarihte Gerçekleşebilir

Tom Lee, uzun zamandır beklenen altcoin sezonunun çok uzak olmayan bir tarihte gerçekleşebileceğini belirterek şunları söyledi:

“Bu yüzden, eğer S&P tüm zamanların en yüksek seviyesine girerse, Bitcoin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşır, Bitcoin için fazla uzak olmayan bir senaryo ile oyun bitebilir. Sonra bunun alternatif bir altcoin sezonunun başlangıcına yol açabileceğini düşünüyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x