Yükleniyor...

Tom Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının Yüzde 200 Yükseleceğini Belirtti

Fundstrat'tan Tom Lee, Bitcoin (BTC) fiyatının ocak ayında beklenenden daha iyi performans göstermesinin ardından toparlanmaya devam etmesini bekliyor.

Tom Lee Bitcoin BTC Fiyatının Yüzde 200 Yükseleceğini Belirtti

Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin (BTC) fiyatının ocak ayında beklenenden daha iyi performans göstermesinin ardından toparlanmaya devam etmesini bekliyor.

Tom Lee, Bitcoin’in (BTC) Ocak ayı kazanımlarını devam ettireceğinden emin. Aslında, en iyi kripto para biriminin önümüzdeki altı ay içinde yaklaşık yüzde 200 artabileceğine inanıyor. Yahoo! ile yaptığı son röportajında Lee, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) üzerinde kırıldığına dikkat çekti. Tarihsel olarak, BTC, her böyle bir durumdan sonra yatırımcılarının yüzünü güldürüyor.

Lee şunu söyledi:

“Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamayı kırdığı zaman, yüzde 200 oranında yükseliyor. Yani yükseliş bekleyebiliriz.”

Bitcoin Güvenli Bir Sığınak

Lee ayrıca, Bitcoin’in 2020’de jeopolitik olaylar nedeniyle çok daha yüksek getiriler elde etmesini beklediğini de yineledi. Son örnek, Ocak ayının sonlarında Bitcoin’in fiyat artışını tetiklediğine inanılan koronavirüs salgını gösterilebilir. Lee bu konu ile ilgili şunu söyledi:

“Koronavirüs ve jeopolitik gerilimleri içeren jeopolitik olaylar, kullanım durumunu gerçekten geliştiriyor.”

CME Grup CEO’su Terry Duffy, BTC’nin altın gibi benzer yatırım araçlarından “daha güvenli bir sığınak” olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x