Yükleniyor...

Tom Lee’den Bitcoin Fiyatı için 2020 Tahmini: Büyük Kırılmadan Sonra Patlama Gelebilir

2019'un sonuna yaklaşırken, çoğu analist 2020 yılının Bitcoin'in geleceği için ne anlam ifade edebileceği konusundaki görüşlerini paylaşıyor.

BTC tom lee bitcoin 2020

2019’un sonuna yaklaşırken, çoğu analist 2020 yılının Bitcoin’in geleceği için ne anlam ifade edebileceği konusundaki görüşlerini paylaşıyor. Fundstrat’ın Araştırma şefi Tom Lee, bu konuda her zamanki gibi çok iyimser görünüyor.

Bitcoin (BTC) Piyasayı Toparladı

Kripto para birimleri için yıl sonu, genellikle fiyatların yükseldiği zaman anlamına gelir, ancak 2019’da bu durum henüz olası görünmemektedir. Sadece bu da değil, tüm pazar görünüşte geçen hafta bir noktada düştü. Bitcoin 7.000 doların altına kadar geriledi; bu, kripto paranın 6-8 ay içinde ilk kez bu kadar düşük seviyeleri görmesine neden oldu.

Ayrıca, lider kripto para geri dönüş yaparak piyasanın geri kalanını da körükledi ve şu anda 7.211,32 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, yılsonu çoktan geldi ve kripto endüstrisindeki birçok etkili insan, pazarın mevcut ve gelecekteki durumu hakkındaki görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. En son tahminler Bitcoin (BTC) boğası, Tom Lee’den geldi.

Fundstrat Tom Lee Bitcoin

2019 Bitcoin, Volatilitesi İçin Kötü Bir Yıl Değildi

Katıldığı bir programda, Lee’den BTC’nin önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük başarı elde edebileceği konusundaki son tahminler hakkında yorum yapması istendi. Lee, BTC’nin 2022’ye kadar 250.000 dolara ulaşacağına yönelik tahminlerin sadece iyimser olmayabileceğini vurguladı. Bununla birlikte, BTC’nin öngörülemeyen hareketler yapmakla tanındığını ve olası bir durum olmasa da kırılma durumlarda mümkün olabileceğini kabul etti.

Ancak Tom, Bitcoin’in iki ya da beş yıl içinde bu seviyelere ulaşmasının daha olası olduğunu düşünüyor. Yine de, ne olursa olsun, Lee, gelecek birkaç yılın Bitcoin için çok iyi olacağına ve devasa bir başarı elde edeceğine inanıyor.

Ayrıca 2019’un aşırı volatilite durumuna rağmen Bitcoin’in çok başarılı olduğunu belirtti. Sonuçta, fiyatı şu anda yılın başından iki kat daha fazla.

Bugünlerde Bitcoin piyasasında, çoğu nispeten yeni olan ve kripto para fiyatlarındaki vahşi dalgalanmalara alışkın olmayan birçok insan var. Kripto para piyasasını ilk kez test edenler, fiyatların düşmeye başladığında kaçmaya karar verebilir ve bu durum yılın başlarında fiyatlarda düşüşe neden olabilir. Bu arada, uzun zamandır devam eden yatırımcılar Bitcoin’in yukarı ve aşağı hareket etme eğiliminde olduklarını biliyorlar, çünkü sonuçta BTC her zaman geri geliyor.

Bitcoin Tom Lee

Kripto Para Birimleri İçin “2020, 2019’dan Daha İyi Olmalı”

Lee ayrıca, 2020 için beklentilerini yorumladı ve başarılı bir yıl olacağına inandığını belirtti.

Kriptoda para kazanmanın en kolay yolu Bitcoin’de bir pozisyon almaktır.

Lee, “2020’nin kripto için 2019’dan daha iyi olması gerektiği” konusunda ikna olmuş görünüyor, bu da muhtemelen dünyadaki birçok yatırımcının umduğu şey.

Bu yılın başlarında, Ekim ayında, Lee Bitcoin’in fiyatının, Bitcoinist tarafından bildirildiği gibi S&P 500 piyasa endeksine paralel olarak yükselme eğiliminde olduğunu belirtti. Bitcoin’in makroekonomik kargaşaya karşı bir hedge olduğuna inanmak istediğinden, görüşünün nispeten popüler olmadığını kabul etti.

Tabii ki, bazı olumsuz olayların – hatta krizlerin – Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu da itiraf ediyor. Buna bir örnek olarak Kıbrıs’ın durumu verilebilir, ancak Bitcoin’in bunlara karşı değil, makro faktörlere göre çalıştığını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner