Yükleniyor...

Tom Lee, Bitcoin Rallisini Tetikleyecek 3 Faktörü Açıkladı

Lider kripto para birimi Bitcoin’de kısa vadeli görünüm aşağı yönlü gözüküyor.

bitcoin ralli

Lider kripto para birimi Bitcoin’de kısa vadeli görünüm aşağı yönlü gözüküyor. Ancak ünlü analist Tom Lee, CNBC’ye verdiği son röportajda Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki düşüşten korkmadığını ve 2020 yılında yükseliş beklediğini söyledi.

Lee: Artan İncelemeler Bitcoin’i Aşağı Sürükledi

Bitcoin boğası ve Fundstrat Global Advisors Araştırma Başkanı Lee, CNBC’nin Market Alert programında küçük çaplı hisse senetleri ile Bitcoin’in şu anki durumunu ele aldı. Kripto pazarında tanık olunan son krizden bahseden Lee, kripto para birimleri üzerindeki kontrolün sıkılaştırılmasının son birkaç aydaki düşüşe neden olduğunu söyledi.

Lee, düzenleyiciler tarafından yapılan baskının, (Libra’ın ABD Kongresi’nde tartışılması gibi) kripto para biriminin kabul edilmesini engellediğini belirtti. Bununla birlikte Lee, Bitcoin’in şu anda keşfedilmemiş sularda olmasına rağmen, fiyatın makro perspektifini hala değiştirmediğini, çünkü 2020’de iyimserlik için birçok nedeni olduğunu belirtti.

2020’de Bitcoin Fiyatını Artıracak Gelişmeler

2020’nin neden Bitcoin için iyi olacağına inandığını açıklayan Lee, kripto varlığının fiyatı için yükselen üç gösterge belirledi.

İlk olarak, ABD hisse senedi piyasasında görülen rallinin (çoğu hisse senetleri rekor seviyede) yatırımcılar arasında risk iştahını artırdığını, ardından Bitcoin ve riskli olarak değerlendirilen diğer varlıklara sermaye eklediğini söyledi. Ayrıca, Bitcoin’in S&P 500 ve diğer hisse senetlerine göre daha yüksek performans gösterdiğini belirtti.

İkincisi, Mayıs 2020 için planlanan Bitcoin yarılanmasını gösterdi. Halving, Bitcoin’e yapay kıtlığı verir ve tarihsel olarak her zaman büyük bir ralliden önce yaşanır. Tom Lee, azalan arzın boğaları destekleyeceğini öngörüyor.

Son olarak, Lee, ABD’ye göre daha az baskı yapılan Çin’deki düzenleyici gelişmelere işaret ediyor. Çin kripto para birimleri hakkında karışık sinyaller gönderirken, Çin hükumetinin “açıkça dijital varlıklara, Blockchain’e ve kripto para birimleri üzerine odaklandığına” inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x