Yükleniyor...

Tom Lee’den Umutlandıran Bitcoin Tahmini

Piyasanın nabzını tutma konusunda önemli bir teknik gösterge olan Bitcoin Misery Index'i (BMI) tüm yaz boyunca düşüş eğilimindeydi.

Tom Leeden Umutlandıran Bitcoin Tahmini

Piyasanın nabzını tutma konusunda önemli bir teknik gösterge olan Bitcoin Misery Index’i (BMI) tüm yaz boyunca düşüş eğilimindeydi. Ünlü Bitcoin boğası Tom Lee’ye göre teknik göstergede ibre tersine döndü ve Bitcoin fiyatının yükseleceğinin işareti olan 50 puana doğru yükseliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fundstrat tarafından oluşturulan BMI, ortalama işlemlerin karlılığına dayanan, yalnızca abonelik amaçlı olan bir teknik gösterge. Endeksteki yüksek puan fiyatın artacağını işaret ederken, düşük puan çoğu yatırımcının mutsuz olduğu ve piyasada hareket etme konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor.

Temmuz ayında Bitcoin fiyatında görülen yukarı yönlü dalgalanmaların ardından Bitcoin daha sert hareketler yapmaya başladı ve BMI’da son birkaç aydır düşüş eğilimindeydi. Yaz döneminde BMI 67’den 53’e kadar geriledi.

Fundstrat’ın yatırım uzmanı Tom Lee, Bitcoin’in sıkıcı bir yaz geçirdiğini ifade ederken, ancak 50 puanın altında bir endeksle daha dramatik fiyat hareketlerinin görüleceğini söyledi:

“Trendsiz bir yazın ardından Bitcoin duyarlılıkta olası bir değişim beklentisiyle Eylül’e girer.”

Tom Lee, BMI’nın Eylül başında 50-53 puan aralığında olmasını beklerken, önümüzdeki altı ay içerisinde potansiyel bir değerlenme olacağı görüşünde.

Bitcoin, bir süredir 9.500 dolar ila 10.500 dolar arasında seyrediyor. Bu seyir boyunca Korku ve Açgözlülük gibi göstergeler titrek kaldı. Korku artık aşırı seviyelerde değil, ancak Bitcoin hala yönsüz bir eğilimde. Haftanın ilk gününde bu yana değer kaybeden Bitcoin yazım sırasında 10.091 dolardan işlem görüyordu. Fiyat düşüşü ve zayıflayan hacimle birlikte önceki hafta yüzde 71 seviyesinde olan Bitcoin hakimiyeti yeni haftayla birlikte yüzde 70’in altına, yüzde 69,5’e geriledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x