Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Tom Lee'den Umutlandıran Bitcoin Tahmini

Tom Lee’den Umutlandıran Bitcoin Tahmini

ABONE OL:google-news

Piyasanın nabzını tutma konusunda önemli bir teknik gösterge olan Bitcoin Misery Index’i (BMI) tüm yaz boyunca düşüş eğilimindeydi. Ünlü Bitcoin boğası Tom Lee’ye göre teknik göstergede ibre tersine döndü ve Bitcoin fiyatının yükseleceğinin işareti olan 50 puana doğru yükseliyor.

Fundstrat tarafından oluşturulan BMI, ortalama işlemlerin karlılığına dayanan, yalnızca abonelik amaçlı olan bir teknik gösterge. Endeksteki yüksek puan fiyatın artacağını işaret ederken, düşük puan çoğu yatırımcının mutsuz olduğu ve piyasada hareket etme konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor.

Temmuz ayında Bitcoin fiyatında görülen yukarı yönlü dalgalanmaların ardından Bitcoin daha sert hareketler yapmaya başladı ve BMI’da son birkaç aydır düşüş eğilimindeydi. Yaz döneminde BMI 67’den 53’e kadar geriledi.

Fundstrat’ın yatırım uzmanı Tom Lee, Bitcoin’in sıkıcı bir yaz geçirdiğini ifade ederken, ancak 50 puanın altında bir endeksle daha dramatik fiyat hareketlerinin görüleceğini söyledi:

“Trendsiz bir yazın ardından Bitcoin duyarlılıkta olası bir değişim beklentisiyle Eylül’e girer.”

Tom Lee, BMI’nın Eylül başında 50-53 puan aralığında olmasını beklerken, önümüzdeki altı ay içerisinde potansiyel bir değerlenme olacağı görüşünde.

Bitcoin, bir süredir 9.500 dolar ila 10.500 dolar arasında seyrediyor. Bu seyir boyunca Korku ve Açgözlülük gibi göstergeler titrek kaldı. Korku artık aşırı seviyelerde değil, ancak Bitcoin hala yönsüz bir eğilimde. Haftanın ilk gününde bu yana değer kaybeden Bitcoin yazım sırasında 10.091 dolardan işlem görüyordu. Fiyat düşüşü ve zayıflayan hacimle birlikte önceki hafta yüzde 71 seviyesinde olan Bitcoin hakimiyeti yeni haftayla birlikte yüzde 70’in altına, yüzde 69,5’e geriledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar