Yükleniyor...

Ton Balıkları Ethereum Blockchain ile Takip Edilecek

İsviçreli bir gıda üreticisi, ton balıklarının takip edilmesi için Ethereum Blockchain teknolojisini kullanacaklarını duyurdu.

Ton Balıkları Ethereum Blockchain

İsviçreli bir gıda üreticisi, ton balıklarının takip edilmesi için Ethereum Blockchain teknolojisini kullanacaklarını duyurdu. Firma, Ethereum Blockchain ile balık ürünlerinin sevkiyatını takip eden ilk firma olmuş oldu.

1923’ten beri faaliyet gösteren Gustav Gerig AG, dünya çapında ton balığı pazarlama şirketi Pacifical ile ortaklık kurdu. Müşterilerin Blockchain teknolojisini kullanarak ton balığının (orkinos) sevkiyatlarının takip edilmesine izin verilmesi hedefleniyor.

Ton balığının içine konulacağı konserve kutusuna tüketicilerin üretim tarihi, ton balığı türü ve hatta balığın yakalanması için kullanılan geminin (kaptan, gemi türü gibi) bilgilerin bulunması için taranabilen bir QR kod basılacak.

Blockchain uygulaması, Ethereum kurucularından Joseph Lubin’in startup’ı ConsenSys ile kurumsal olarak tasarlanmış merkezi olmayan uygulamalar inşa eden bir Blockchain servis sağlayıcısı olan Tayland merkezli Atato tarafından sağlanacak.

Her geçen gün farklı bir gıda tedarik zincirinin şeffaflık ile birlikte dürüstlük ve güvenliği artırmak adına yoğun bir şekilde Blockchain’e odaklandıklarına tanık oluyoruz. Öyleki son zamanlarda Blockchain teknolojisi tavuktan plajlara kadar birçok sektöre uzanışına tanık oluyoruz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x