Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Ton Balıkları Ethereum Blockchain ile Takip Edilecek

Ton Balıkları Ethereum Blockchain ile Takip Edilecek

ABONE OL:google-news

İsviçreli bir gıda üreticisi, ton balıklarının takip edilmesi için Ethereum Blockchain teknolojisini kullanacaklarını duyurdu. Firma, Ethereum Blockchain ile balık ürünlerinin sevkiyatını takip eden ilk firma olmuş oldu.

1923’ten beri faaliyet gösteren Gustav Gerig AG, dünya çapında ton balığı pazarlama şirketi Pacifical ile ortaklık kurdu. Müşterilerin Blockchain teknolojisini kullanarak ton balığının (orkinos) sevkiyatlarının takip edilmesine izin verilmesi hedefleniyor.

Ton balığının içine konulacağı konserve kutusuna tüketicilerin üretim tarihi, ton balığı türü ve hatta balığın yakalanması için kullanılan geminin (kaptan, gemi türü gibi) bilgilerin bulunması için taranabilen bir QR kod basılacak.

Blockchain uygulaması, Ethereum kurucularından Joseph Lubin’in startup’ı ConsenSys ile kurumsal olarak tasarlanmış merkezi olmayan uygulamalar inşa eden bir Blockchain servis sağlayıcısı olan Tayland merkezli Atato tarafından sağlanacak.

Her geçen gün farklı bir gıda tedarik zincirinin şeffaflık ile birlikte dürüstlük ve güvenliği artırmak adına yoğun bir şekilde Blockchain’e odaklandıklarına tanık oluyoruz. Öyleki son zamanlarda Blockchain teknolojisi tavuktan plajlara kadar birçok sektöre uzanışına tanık oluyoruz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar