Yükleniyor...

Ton Coin Neden Yükseliyor, Yükseliş Devam Eder mi?

Dün ABD TÜFE oranlarının açıklanmasından sonra piyasalar yeşile döndü.

Dün ABD TÜFE oranlarının açıklanmasından sonra piyasalar yeşile döndü. Bugün FED’in açıklayacağı faiz kararı öncesinde piyasalar olumlu fiyatlanmaya devam ediyor. Bitcoin son 24 saatte %3,70 yükselerek 17.815 dolar seviyesinde bulunuyor. Lider altcoin Ethereum ise %4,35 yükselişle 1.300 dolar seviyelerinde yer alıyor. Fakat son 24 saatte %12 son 7 günde ise %40’ın üzerinde artış kaydeden Ton coin yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Ton Coin Nedir? 

Eski adı GRAM olan TON, Telegram Messenger’ı kurucuları Durov kardeşler tarafından 2018’de tasarlanan ultra hızlı bi layer-1 blok zincir ağıdır. Düşük gas ücretlerine, kullanıcı dostu uygulamalara ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip bu proje, yüksek ölçeklenebilirliğin yanı sıra parçalanabilir yapıya da sahiptir. Piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana büyümeye devam eden proje, piyasa değerine göre en büyük 22. projedir. 

Merkeziyetsiz bir layer-1 blok zincir ağı olan Toncoin, ölçeklenebilirliğini Blockchain sharing teknolojisine borçludur. Bu teknoloji, aynı ağda birden fazla blok zincir kullanmayı mümkün kılan bir yöntemdir. Bu sayede, Toncoin’deki her blok zincirin kendine ait bir kullanım durumu bulunmakta. Biri yönetişimi sağlarken diğeri kayıt işlemlerini yürütebiliyor. 

Ton Coin Neden Yükseliyor? 

24 saatte %12 değer kazanan TON şu sıralar 2,59 dolar seviyesinden işlem görüyor. Projenin Telegram ile olan ilişkisi, yeniden markalanmış olsa bile projenin popülaritesini artırmasına yardımcı oldu. 

Yükseliş Devam Eder mi? 

Uzmanlara göre, 1.85 dolar direnç seviyesini kırarak 2,59 dolar seviyelerine yükselen TON, 2,99 dolar bölgesinde yer alan direnci kırabilirse fiyatta ralli yaşayabilir. Şu anda 50 günlük ve 200 günlük SMA’nın üzerinde işlem gören TON coin için bu durum, varlıkların kısa ve uzun vadeli fiyat hareketlerinin olumlu olduğunu göstermektedir. Boğalar geri adım atmazsa veya büyük bir piyasa kapitülasyonu olmazsa, TON muhtemelen bu baskıyı sürdürecek ve yılı güçlü bir şekilde tamamlayacaktır. Projenin öne çıkan özellikleri arasında bulunan ölçeklenebilirlik ve hızlı işlem özellikleri ilerleyen süreçlerde varlığın daha fazla benimsenmesini sağlayacaktır. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x