Yükleniyor...

Tone Vays: Bitcoin Artık 6 Bin Doların Altına İnmez

Ünlü kripto para yorumcusu Tone Vays, Bitcoin fiyat tahminiyle ilgili oldukça olumlu konuştu.

bitcoin 12

Ünlü kripto para yorumcusu Tone Vays, Bitcoin fiyat tahminiyle ilgili oldukça olumlu konuştu. Vays, Bitcoin’in 3700 dolar seviyesine düştüğünde yıllık dip noktasını gördüğünü, bu sebeple artık 6 bin doların altına düşmeyeceğini belirtti.

Bitcoin Dibi Çoktan Gördü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Covid-19 salgının sebep olduğu süreç mart ayında tüm piyasaları vurdu ve yüksek seviyelerde oynaklığa yol açtı. Doğal olarak bu oynaklıktan da kripto para piyasasında en çok lider kripto para birimi nasibini aldı. Piyasaların en yoğun olduğu günlerde Bitcoin ve bazı altcoinler %50 oranında düşüşler gördüler.

Lider kripto para birimi 3700 dolar seviyesine düştüğünde, kripto para topluluğu bu düşüşün devam edeceğini öngörüyordu. Ancak öngörülerin aksine 12-13 Mart tarihlerindeki düşüşlerden sonra Bitcoin kendini toparlamaya ve yükselişe geçmeye başladı. Böylece birkaç hafta içinde 3700 dolar seviyelerinden 7 bin dolar seviyelerine gelerek %90’lık bir yükseliş gördü.

Bu noktadan itibaren kripto para topluluğunun tahminleri de olumlu olmaya başladı. Olumlu tahminlerde bulunan yorumculardan biri de kripto para destekleyicisi Tone Vays idi.

Yarılanma Faaliyeti Fiyatları Etkileyecek Mi?

Yaklaşmakta olan Bitcoin yarılanma faaliyeti kripto para topluluğundaki birçok kişi tarafından fiyatı yukarı yönde hareket ettirecek bir aktivite olarak algılanıyor. Topluluk üyeleri Bitcoin’in dip noktasını çoktan gördüğünü söyleyerek, daha önceki yarılanma faaliyetlerini öne sürüyorlar. Önceki iki yarılanma faaliyetlerinin ardından dijital varlık büyük yükselişler kaydetmişti. Öte yandan bu faaliyet arzı yarıya indireceğinden talep de aynı kaldığı veya yükseldiği sürece fiyatların yükselmesi beklenmektedir.

Ancak durum şu an biraz daha farklı görünüyor. Toplulukta şu an Bitcoin fiyatlarının yeterince yükseliş gördüğünü ve bundan sonra ne yukarı ne de aşağı yönde önemli hareketler görülmeyeceğini belirten yorumcular da bulunuyor. Ayrıca yarılanma faaliyetinin akabinde felaket senaryoları öngörenler de seslerini yükseltiyor.

Yaşanmakta olan Koronavirüs pandemisi sonucu madenciler arasında ciddi rekabetler olacağını öngörenler ise bu durumun kripto varlığın fiyatında ciddi düşüş getireceğini, hatta 2017 yılından beri görülmeyen bir seviye olan 2 bin dolar seviyesine ineceğini söylüyor.

Yine görünen o ki konu BTC fiyatları olduğunda kripto para topluluğu lafını söylemekten çekinmiyor. Mayısta gerçekleşecek olan yarılanma faaliyeti BTC fiyatları açısından, topluluğa göre üç şekilde sonuç verebilir: yükseltebilir, sabit bırakabilir veya düşürebilir. Hangi görüşün haklı çıkacağını zaman gösterecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x