Yükleniyor...

Tone Vays: Önerilen Dijital USD Zaten Mevcut

Kripto piyasasının ünlü tüccarlarından ve Youtuber Tone Vays yaptığı açıklamada, ABD'nin dijital dolar teklifinin ülkenin federal rezerviyle olan bağlantısı dışında, mevcut sistemden bir farkının olmadığını söyledi.

Digital usd yeni bir sey degil

Kripto piyasasının ünlü tüccarlarından ve Youtuber Tone Vays yaptığı açıklamada, ABD’nin dijital dolar teklifinin ülkenin federal rezerviyle olan bağlantısı dışında, mevcut sistemden bir farkının olmadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son zamanlarda batan ekonomiye yardım etmek amacı ile kısmen dijital bir ABD doları öneren yeni bir teklif taslağı ortaya çıktı. Taslak, dijital cüzdan ile insanların fiziksel para yerine dijital dolar ile ödeme kolaylığı sağlıyor. Youtube üzerinden yaptığı açıklamada, ABD’nin dijital dolar teklifine atıfta bulunan Vays, bu konuda teknolojik bir yeniliğin yer almadığını ve mevcut sistemden tek farkın insanların özel bankalar yerine Federal Rezerv’den para alacağını belirtti. Zaten bir dijital dolarımız var diyen Vays, mevcut piyasada da bulunan paraların %99’unu zaten dijital diyerek mevcut sisteme atıfta bulundu.

Ayrıca PayPal gibi cüzdanların da dijital para olarak kullanıldığını belirten ünlü tüccarın, önerilen teşviklerde blockchain sisteminden bahsedilmemesi, bu sistemin mevcut sistemlerden bir artısı olmadığı öngörüsünü destekliyor. Vays’e göre bu teklif sadece özel bankaların pasifize olmasına yarayacağına ve ekonomiye olumlu bir katkı sağlamayacağını belirtti. Tek avantajı uzun vadede Bitcoin ve diğer kripto varlıkların küresel anlamda daha fazla yer edinmesine yol açabilir diye de ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x