Yükleniyor...

TOP 3 Fiyat Analizi: BTC, ETH, XRP

Son günlerde yaşanan düşüşten sonra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP’de yön neresi

btc xrp eth

Son günlerde yaşanan düşüşten sonra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP’de yön neresi? Popüler analist Denys Serhiichuk, konuyla alakalı düşünceleri paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Serhiichuk’a göre BTC, hala büyüme belirtisi gösteriyor fakat 10 bin 400 dolarlık seviyeyi test ettiği zamanki kadar güçlü değil. BTC’de geçen haftadan bu yana düşüş yüzde 1.60 oranında gelişti.

Günlük zaman dilimine bakıldığında, önde gelen kripto para birimi 50 Günlük Hareketli Ortalamaya (MA 50) dokundu ve ardından 9 bin 500 dolara hızlı bir sıçrama yaptı. Ancak ayılar Bitcoin’i (BTC) 9 bin dolarlık bölgeye doğru itmeye devam ediyor. Dahası, fiyat düşüşü düşen işlem hacmiyle de destekleniyor. MA 50 bozulursa, ilk kripto hamlesi, 200 Günlük Hareketli Ortalama’ya (MA 200) karşılık gelen 8 bin 200 dolarlık destek bölgesine doğru olabilir.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 9 bin 108 dolardan işlem görüyordu.

ETH / USD

Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ile neredeyse aynı ticaret şekline sahip. Dünden beri ETH’deki düşüş, BTC’de olduğu gibi yüzde 0.14 civarında.

Lider altcoin, Mart 2020’de başlayan uzun vadeli boğa trendini bitirmek üzere. Ticaret hacmi hızlı bir şekilde düşmese de, likidite seviyesi ilgilenen alıcı olmadığını göstermektedir. Dahası, 250 dolar seviyesinde güçlü bir satışın sinyalleri olan uzun düşüş mumları ortaya çıktı. Analist, Ethereum’un büyüme devam etmeden önce 225 dolarlık desteği tekrar test edebileceğini söylemişti. ETH, yazının yazıldığı sırada 223 dolardan işlem görüyordu.

XRP / USD

XRP, listemizdeki en büyük kaybeden. Kripto para, dünden beri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) önemli ölçüde daha fazla kaybetti ve geçen haftadan bu yana yüzde 4.81 oranında düşüş yaşadı.

XRP, kripto para 0.3250 dolar seviyesinde sahte bir kırılma yaptığı 30 Nisan’dan bu yana düşüyor. O zamandan bu yana, ticaret hacmi keskin bir şekilde düşmeye devam etti. Bu özel durumda, kripto para biriminin önümüzdeki hafta 0.18 dolar desteğinde kalması muhtemeldir. XRP, yazının yazıldığı sırada 0,185 dolardan işlem görüyordu.