Yükleniyor...

8 Mayıs 2020 TOP 3 Fiyat Tahmini: BTC, ETH, XRP

Ethereum (ETH) ve XRP, Bitcoin’in (BTC) yükselişine ayak uydurabilir mi?

btc eth xrp scaled

Ethereum (ETH) ve XRP, Bitcoin’in (BTC) yükselişine ayak uydurabilir mi? Altcoinler şu anda Bitcoin (BTC) büyümesini desteklememekte. Hakimiyet endeksi üç ayın en yüksek seviyesini aştı. En iyi kripto paralar biraz yükseldi ama BTC’ye katılamadılar.

BTC / USD

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in (BTC) bir haftadan uzun süredir bulunduğu 8 bin 500 – 9 bin 200 dolar aralığında yukarı doğru güçlü bir çıkış yaşandı. Dün, lider kripto para biriminin fiyatı 9 bin 500 ve 9 bin 800 dolar seviyelerinin üstesinden geldi ve 10 bin doları test etti. Bitcoin (BTC), ilk 3 kripto para arasında geçen hafta boyunca yeşil bölgede bulunan tek dijital para.

btc usd

Günlük zaman diliminde, dinamik direnç bölgesine (grafikteki mavi çizgi) dikkat etmeliyiz. Bu alan, Aralık 2017’den itibaren 10 bin 867 dolar ve 11 bin 368 dolar yatay direnç seviyelerine de denk gelen orta vadeli düşüş trendinin üst sınırı. Bitcoin (BTC) birikim bölgesinden ayrıldığından (8 bin 600-9 bin dolar), bu koridorda büyümenin devam etme olasılığı yüksektir (10 bin 867-11 bin 368 dolar). Aksi takdirde, madeni para bu büyüme yolunu kullanmazsa, muhtemelen düşecek ve 8 bin 850 doların altında konsolide olacaktır. Bitcoin yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 9 bin 965 dolardan işlem görüyordu.

ETH / USD

Ethereum, Bitcoin ile korelasyonda daha zayıf görünse de, ABD Doları karşısında yükseliyor. Kripto para biriminde dünden bu yana artış yüzde 1.11 oldu.

eth

Bitcoin hala yükseliş için güce sahipken, Ethereum büyümesini bitirmek üzere. 4 saatlik grafikte, altcoin 225 dolar ile yerel bir zirveye ulaştı. Bununla birlikte, Ethereum’un bunun üzerinde tutunma şansı çok azdır çünkü oranı daha yükseğe itmek için neredeyse hiç alım hacmi yok. Dahası, bir düşüş sinyali olan düşüş eğilimi oluştu. Bu bakımdan, 175 dolarlık kritik destek, yaklaşan düşüşte olası bir ilk durak. Ethereum yazının yazıldığı sırada 214 dolardan işlem görüyordu.

XRP / USD

XRP, listemizden en yavaş büyüyen para olarak kaldı. Son 24 saatteki artış sadece yüzde 0.34 oranında gerçekleşirken, geçen haftaki kayıp yüzde 1.28 oldu.

XRP

XRP 0.2360 dolara ulaştıktan sonra hafif bir düzeltme ile karşı karşıya. Mevcut büyümeye ticaret hacminin artması eşlik ediyor, bu da bir sonraki artış açısından iyi bir işaret. Buna ek olarak, kripto para büyüyen pazarda yükseliş işareti olan bir Kama deseni içinde sıkışmış. Özetle, bir sonraki hayati bölgeye 0,24 dolardan bir kırılma beklenebilir. XRP yazının yazıldığı sırada 0.221 dolardan işlem görüyordu.