Yükleniyor...

Tornado Cash Geliştiricisi, 90 Gün Daha Hapiste Kalacak

Hollandalı bir yargıç, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev'in 90 gün daha hapiste kalması gerektiğine karar verdi.

tornado cash

Hollandalı bir yargıç, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’in 90 gün daha hapiste kalması gerektiğine karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Perstev’in tutuklanması, kripto ve web3 topluluğu arasında büyük bir şaşkınlık yarattı.

Tornado Cash Geliştiricisi Hapiste Kalmaya Devam Edecek

Hollanda’da bir yargın, Tornado Cash aracılığıyla kara para aklamayı kolaylaştırmayla suçlanan Alexey Pertsev’in, en az 90 gün daha hapiste kalması gerektiğine yönelik bir karar aldı.

29 yaşındaki Pertsev, ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımlarının ardından Hollandalı yetkililerden gelen emirle 10 Ağustos’ta tutuklandı. Pertsev’in Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarına para aklama konusunda yardımcı olduğu iddia edildi.

Tutuklama, kripto sektöründe büyük bir şok etkisi yarattı. Birçok önde gelen isme göre bu durum, açık kaynaklı kod geliştiricilerine büyük darbe vurabilir.

12 Ağustos’ta bir yargıcın huzuruna çıkan Pertsev ve avukatlarının kefaletle serbest kalma teklifi reddedildi.

Geçtiğimiz günlerde yazılım geliştiriciler, Amsterdam’da Pertsev’in tutuklanmasını protesto eden bir gösteri düzenledi.

Hollandalı bir yargıç, ilk duruşmanın yapılması için 90 günlük bir süre belirledi. Pertsev hala resmi bir şekilde suçlanmış değil.

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Tornado Cash yaptırımlarına ilişkin Hazine Bakanı Janet Yellen’den bilgi talep etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x