Yükleniyor...

Tornado Cash Geliştiricisi, Hapisten Çıkıyor!

Kripto hizmetlerine yönelik soruşturmalardan dolayı geçtiğimiz senenin Ağustos ayından beri hapiste olan Alex Pertsev, serbest bırakılacak.

tornado cash

Kripto hizmetlerine yönelik soruşturmalardan dolayı geçtiğimiz senenin Ağustos ayından beri hapiste olan Alex Pertsev, serbest bırakılacak.

2022 yılının Ağustos ayından bu yana kripto hizmetleri sorunlarınan dolayı hapiste olan Alex Pertsev ile ilgili yeni karar yayınlandı. Tornado Cash aracılığıyla kara para aklamaya karıştığı iddialarından dolayı tutuklanan Pertsev için gözetim altında olacak şekilde serbest bırakılma kararı verildi.

GitHub Tornado Casha Uyguladigi Yasagi Kaldirdi

Alex Pertsev, Gözetim Altında Olmaya Devam Edecek

ABD Hazine Bakanlığı’nın, binlerce Tornado Cash adresini, Yabancı Varlık Kontrol Ofisi’nin (OFAC) yaptırım listesine eklemesinden kısa bir süre sonra tutuklanan geliştirici, dokuz aydır soruşturma mücadelesi veriyordu. Pertsev hakkında yayınlanan yeni karar, gözetim altında tutulma koşuluyla serbest bırakılacağı oldu.

Hapisten çıkartılma kararıyla birlikte, kararın 26 Nisan tarihine kadar kararın uygulanacağı belirtilerek, Pertsev’in gözetim altında tutulacağına dikkat çekildi. İllegal kripto olaylarına damga vuran isimlerden biri de Tornado Cash olmuştu. Özellikle de kripto yatırımcıları, Tornado Cash tarafındaki gelicek haberleri büyük ilgiyle bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x