Yükleniyor...

Tornado Cash Saldırganı, Token’ları Taşımaya Başladı

Blockchain verilerine göre, Tornado Cash DAO'nun ele geçirilmesinin arkasındaki saldırgan, yasadışı yollardan elde ettiği token'ları taşımaya başladı.

hacker

Blockchain verilerine göre, Tornado Cash DAO’nun ele geçirilmesinin arkasındaki saldırgan, yasadışı yollardan elde ettiği token’ları taşımaya başladı.

Gizlilik odaklı kripto operasyonlarını yöneten DAO, Cumartesi günü kimliği belirsiz bir saldırgan veya saldırganlar tarafından devralınmıştı. Token transferine başlayan hacker, Etherscan ve blockchain üzerindeki çeşitli verilerle dikkat çekti. Etherscan’den alınan veriler doğrultusunda , hackera bağlı adresler Çarşamba gecesi Tornado Cash protokolünü kullanarak iki işlemde 100 Ethereum (ETH) ve 38.000 Tornado Cash (TORN) token taşıdı. Aynı zamanda kripto saldırganı, cüzdanında 20’den fazla Ethereum (35.684 dolar) tutuyor ve Tornado Cash’in hazine fonlarının tamamına erişmeye devam ediyor.

kripto karistiricisi tornado cash hacklendi wD73

Hacker, Tornado Cash Ekosistemini Sarsmaya Devam Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkeziyetsiz kuruluşların kısaltması olan DAO’lar, token sahiplerinin bir projede değişiklik önermek için varlıklarını oy olarak kilitlemelerine izin veriyor. Bu değişiklikler, hazine fonlarının projeye fayda sağlayan amaçlara ve diğer ağlarda genişlemeye kadar değişkenlik gösterir.

Saldırgan, Tornado Cash’in ana sözleşmesinde tutulan TORN’ların geri çekilmesi gibi sahte oylar veren bir kod işlevini gizleyen bir teklif sundu. Şu an için karışık bir hal alan Tornado Cash saldırısı, herhangi bir netliğe kavuşmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x