Tornado Cash Yaptırımlarına Karşı Mahkeme Başvurusu • Coinkolik
Yükleniyor...

Tornado Cash Yaptırımlarına Karşı Mahkeme Başvurusu

Washington, DC'deki kripto politikası grubu, Hazine Bakanlığı'nın Tornado Cash'e yönelik yaptırımlarını eleştirerek yeni bir mahkeme başvurusunda bulundu.

Tornado Cash

Washington, DC’deki kripto politikası grubu, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash‘e yönelik yaptırımlarını eleştirerek yeni bir mahkeme başvurusunda bulundu.

Blockchain Derneği ve DeFi Eğitim Fonu, geçen yıl uygulanan yaptırımları “benzeri görülmemiş ve yasa dışı” olarak nitelendirdi.

İki Gruptan Tornado Cash Yaptırımlarına Tepki

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hazine Bakanlığı, geçen yıl Ethereum Blockchain’indeki işlemleri anonimleştirmek için kullanılan açık kaynaklı yazılım Tornado Cash’e yaptırımlar uygulamıştı. Ancak yaptırımlar nedeniyle Coin Center gibi kripto savunucuları tarafından dava edilen Hazine Bakanlığı bu hareketini geri çekmek zorunda kaldı.

tornado

Blockchain Derneği, Coin Center’ın davasını desteklemek amacıyla DeFi Education Fund ile birlikte yasal bir brifing sundu. Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith, Tornado Cash‘in sadece bir araç olduğunu ve kötü niyetli kişiler dahil herkes tarafından kullanılabileceğini belirterek, aracın kendisini cezalandırmanın ülkenin temel değerlerine aykırı olduğunu vurguladı.

Gruplar, düzenleyici önlemlerin yalnızca kötü niyetli aktörleri hedeflemesi gerektiğini ve bu aracın yasa dışı amaçlarla kötüye kullanılmasını önlemesi gerektiğini savundu. Coinbase gibi kripto borsaları da benzer bir davayı destekleyerek Hazine Bakanlığı’nın yetkisini yazılımı hedef alarak aştığını iddia edildi.

Bu davalarda, kripto politikası grupları ve kripto savunucuları, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash ve benzeri araçları hedef alarak yaptırımlar uygulamasının hükümetin yetkisini aşan bir hareket olduğunu savunmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x