Yükleniyor...

Trabzonspor Taraftar Token’ı TRA İçin Gün Verdi!

Trabzonspor, resmi Twitter hesabından $TRA isimli taraftar token’larının, Socios.

TRA

Trabzonspor, resmi Twitter hesabından $TRA isimli taraftar token’larının, Socios.com ve dünyanın ilk tokenize spor borsası Chiliz.net’te satışa sunulacağını duyurdu.

Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda, Trabzonspor’un da dijital para dünyasına giriş yaptığını duyurmuştuk. Trabzonspor’un Chiliz ile ortaklaşa hazırladığı $TRA Taraftar Token’ı taraftar oylama ve ödül uygulaması olan Socios.com ve Chiliz Borsasında 22 Eylül’de piyasaya sürülüyor.

Kulübün resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre 2 saat sürecek olan taraftar token satışı 22 Eylül Salı günü saat 15.00’da başlayacak. TRA sadece Socios.com ve Chiliz Exchange’de satışa sunulacak. Satış “ilk gelene ilk hizmet” esasına dayalı gerçekleştirilecek ve toplamda 625 bin TRA token’ı 8 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Toplam token’ların 425 bini Chiliz.net borsasında, 200 bini ise Socios.com’da satılacak.

7 Ekim’den İtibaren Fiyat Arza Göre Belirlenecek

Trabzonspor, açıklamasının devamında 7 Ekim’den itibaren taraftarların token’ı satın almaya devam edebileceklerini ancak fiyatların arz ve talebe bağlı olarak belirleneceğini belirtti. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“7 Ekim’den itibaren taraftarlarımız $TRA satın almaya devam edebilecek ancak bu noktadan itibaren fiyat arz ve talebe göre belirlenecek. $TRA Taraftar Token’larının toplam arzı 10 milyon ve önümüzdeki birkaç yıl içinde dağıtılacak. Dağıtım yöntemi ve toplam arz talebe göre değişecek. İlk arzda kullanıma sunulacak olan $TRA’nın nihai sayısı, flaş satış sırasında talebe göre değişiklik gösterebilecek.”

Neler Yapılabilecek?

TRA ile şunları yapabilmek mümkün olacak:

  • Takım otobüsüne yeni bir tasarım seçmek için ilk ankette oy vererek kulüp kararlarında hemen etkili olabilecekler.
  • $TRA sahipleri her sezon Socios.com’da birçok ankete oy vererek kulüpte alınan kararlarda söz sahibi olabilecekler.
  • Taraftarlar, stadyumlara döndüğünde futbolcularla tanışmak ve VIP olarak maçları izlemek gibi yenilikçi dijital deneyimler yaşayabilecek.
  • Taraftarlar uygulama üzerinden nasıl etkileşim kurduklarına göre ödül ve puanları alacakları bir Lider Tablosu’nda yer alacak.
  • Token sahipleri ayrıca kulübün mağazasında ve diğer katılımcı satış noktalarında indirim gibi avantajlara da erişebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner