Yükleniyor...

Trabzonspor’un Taraftar Token’ları Satışa Çıktı! 5 Dakikada 5 Milyon Kazanç Sağladı

Trabzonspor Futbol Kulübü, 22 Eylül'de (bugün)  $TRA adlı taraftar token’larını eğlence ve spor ödül platformu Socios.

Trabzonsporun Taraftar Tokenlari Satisa Cikti 5 Dakikada 5 Milyon Kazanc Sagladi 1280x896

Trabzonspor Futbol Kulübü, 22 Eylül’de (bugün)  $TRA adlı taraftar token’larını eğlence ve spor ödül platformu Socios.com uygulamasında piyasaya sürdü. Saat 15.00’te piyasaya sürülen token’lar; 8 TL sabit fiyattan satışa çıktı ve 625.000 adet $TRA taraftar token’ı ilk arzında 5 dakikadan kısa sürede tükenirken; 5 milyon lira kazanç getirdi.

Taraftar Token’ı Ne İşe Yarayacak?

Futbol takımının taraftarları kulüp kararlarında etkili olmak, anketlerde oy kullanmak ve özel ödüller kazanmak için $TRA taraftar token’larını kullanabilecekler. Oy kullanılabilecek ilk anket de A takım otobüsü için yeni bir tasarım seçmek üzerine olacak. $TRA, 7 Ekim Çarşamba günü yeniden satışa çıkacak. Yine fiyat arz ve talebe göre belirlenecek.

Chiliz ve Socios.com Kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Trabzonspor tutkunlarının taraftar token’larına olan büyük ilgisi, iş modelimizin Türk sporunda yaygın olan ‘bağış kampanyalarına’ nasıl ikna edici bir alternatif olma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Böylesine düşük bir fiyata, tutkulu veya daha az ilgili, yerel ya da uluslararası, her türden taraftar kulüp meselelerinde söz sahibi olabilir, ödüller kazanabilir ve takımlarıyla daha yakın bir ilişkinin keyfini çıkarabilir. Trabzonspor, Taraftar Token’larını taraftar deneyiminin ayrılmaz bir parçası haline getirmeye kararlı ve kulübün desteğiyle büyük bir başarı yakalayacaklarına inanıyorum.

Bugünkü satış, Türk spor endüstrisi için 100 milyon TL gelir yaratma misyonumuzu gerçekleştirmek adına ileriye dönük heyecan verici bir adım olduğunu kanıtladı. Bu bizi fazlasıyla heyecanlandıran bir misyondur. Diğer küresel lokasyonlarımızı tamamlayacak 20 kişilik bir Türkiye ofisi açarak bu kararlılığımızı bir üst seviyeye taşıyacağız.” 

Genel Müdür Sinan Zengin taraftarların gösterdiği yoğun ilgiye yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Barcelona’dan sonra ilk satış olarak en yüksek token satışını gerçekleştirdik. 5 dakikada 5 milyon TL’lik bir satış yaptık. Bugün saat 15:00 itibarı ile taraftarlarımıza ve tüm yatırımcılarımıza 8 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunmuş olduğumuz 625 bin adet $TRA Token 5 dakika içerisinde tükenmiştir. Bu gerçekten de çok büyük bir başarı. Tüm taraftarlarımıza destekleri için sonsuz teşekkürler. Bizi çok gururlandırdılar. Dünyanın dört bir tarafına dağılmış olan taraftarlarımız, biz buradayız ve kulübümüzün her zaman yanındayız dediler.

Daha önceki açıklamalarımızda belirttiğimiz gibi, kulübümüzün dijital tarihini taraftarımızla birlikte yazmaya başladık ve bu yolda da birlikte yürüyeceğiz. En büyük varlığımız olan taraftarlarımızın, kulüplerinin kararlarında etkili olacak olmaları en az onlar kadar bizi de heyecanlandırıyor. Taraftarlarımızdan aldığımız bu destek ve güçle daha birçok çalışmayı onların beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz. TRA Token’larımız 07 Ekim 2020 tarihinden itibaren kripto para borsalarında işlem görmeye başlayacaktır. Bugünkü satıştan alamayan taraftarlarımız, dilerlerse 7 Ekim’den itibaren kripto para borsalarında oluşacak fiyat üzerinden tokenlarımızı satın alabileceklerdir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner