Yükleniyor...

Trader’lar Bitcoin Fiyatının Düşeceğine İnanarak Pozisyon Almaya Başladı!

Kripto para trader'ları, son 24 saat içinde short pozisyonların sayısının yüzde yüzde 50 oranında artması nedeniyle Bitcoin'deki bir sonraki büyük hareket için hazırlanıyorlar gibi görünüyor.

Bitcoin Trader

Kripto para trader’ları, son 24 saat içinde short pozisyonların sayısının yüzde yüzde 50 oranında artması nedeniyle Bitcoin’deki bir sonraki büyük hareket için hazırlanıyorlar gibi görünüyor. En büyük kripto para birimi başka bir düşüş yaşamak üzere mi, yoksa yeni short pozisyonlar yeni bir ralli ile tasfiye mi edilecekler?

Son birkaç haftadır kripto para piyasasının gündeminde, kripto para borsası Bitfinex’teki long pozisyonların sayısının artması vardı. Ancak son 24 saat içinde popüler kripto para platformundaki short pozisyon sayısı yüzde 50 oranında sıçrama yaptı.

Çoğu zaman piyasalarda düşüş başladığında short pozisyon sayısı fiyatların daha da düşeceği beklentisiyle artmaya başlar veya short pozisyonda işlem yapmak isteyenler geç kaldıklarını düşünerek hızla pozisyon alırlar. Bitcoin fiyatı arttıkça short ticaretinde stoplar tetiklenir veya short pozisyondaki trader’lar daha fazla kayıp yaşamamak için pozisyonlarını elle kapatıp kapatmaya başlar ve fiyat hareketinde kademeli bir etki yaratırlar.

Kısa süre önce short pozisyon sayısındaki artış fiyatın düşeceğinin habercisi olabilir. Kripto para platformundaki long ve short pozisyonlar arasındaki oran büyük ölçüde short pozisyonların lehine eğriliyor ve Bitcoin’de girilen short pozisyon sayısı genel olarak Bitcoin’in tehlikede olduğunu gösteren en yüksek seviyeye gelmiş durumda.

Bir sonraki hareketin yönü ne olursa olsun, trader’ların yakında Bitcoin’de büyük bir hareketin yaşanmasını bekledikleri ve en azından kısa vadede olmasını bekledikleri düşüş hareketi nezdinde short pozisyon aldıkları açıkça görülebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x