Yükleniyor...

Trader’ları Korkutan Bu Haberin Ardından Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Yaşandı!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, tüm kripto para birimi ticaret platformlarını düzenleyeceğini duyurdu.

bitcoin korkutan haber

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, tüm kripto para birimi ticaret platformlarını düzenleyeceğini duyurdu.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son birkaç saattir düşüş sinyalleri veriyor. CoinMarketCap verilerine göre kripto para birimleri sırasıyla 13.500 ve 380 doların altına düştü. Kripto para piyasası, trader’ları korkutan Hong Kong’daki Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) tüm ticaret platformlarını düzenleme planlarını açıklamasının ardından, Asya seansının sonuna doğru salı günü düşüşe geçti. Bitcoin 13.500 doların altına düşerken, büyük kripto varlıkların çoğu da BTC’nin ayak izlerini takip ediyor gibi görünüyordu. Örneğin, Ethereum 380 dolar seviyesinin altından geçti ve 370 dolara bakan düşüş eğilimi başlattı.

SFC’nin Gözetimi Altında Olacak!

Asya kripto para ticaret merkezi Reuters’e göre Hong Kong, alım satım hizmetleri sunan tüm platformların SFC’nin gözetimi altında çalışmasını gerektirecek. Yeni yönerge, menkul kıymet ticareti yapmayanlar için bile sınırları aşıyor.

Daha önce, düzenleyici, şehirde ticaret hizmetleri sunan platformlar için bir ‘tercih’ çerçevesine izin vererek bir elden çıkarma rolü üstlenmişti. Ancak, bazı platformlar düzenleyici radardan uzaklaşmaya devam ettiğinden, giderek büyüyen bir endişe haline geldi. Yeni direktifler SFC CEO’su Ashley Alder tarafından 3 Kasım’da yapılan bir konuşmada kamuoyuna açıklandı.

Sonuç olarak, Hong Kong hükümeti bugün, kara para aklamayı önleme mevzuatı kapsamında yeni bir lisans rejimi önerecek ve orada çalışan veya şehirdeki yatırımcıları hedefleyen tüm kripto para birimi ticaret platformlarının bir SFC lisansı için başvuruda bulunmasını gerektirecek.

Hong Kong’da dünyanın en büyüklerinden bazıları da dahil olmak üzere düzinelerce kripto para birimi borsası faaliyet gösteriyor, ancak çoğu mevcut rejim altında bir lisans için başvuruda bulunmamayı tercih etti.

Bitcoin Düşüşe Geçti

Bu haberlerin ardından, kripto para piyasası Bitcoin 13.500 doların altına düştüğü için bir miktar dalgalanma yaşadı. Yazım anında, BTC/USD 4 saatlik zaman diliminde 50 Basit Hareketli Ortalamanın üzerinde kaldı.

Lider kripto para biriminin bu desteği ciddiye alması gerekiyor. Aksi takdirde, genişletilmiş kayıplar ortaya çıkabilir ve sırasıyla 13.250 dolar ve 13.000 dolarda yer alan destekleri yeniden test edebilir.

Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 13.465, Ethereum ise 376 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x