Yükleniyor...

Tresis Baş Ekonomisti Daniel Lacalle’den Christine Lagarde’a Tokat Gibi Bitcoin Yanıtı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde bu hafta başında yaptığı açıklamada Bitcoin’in kara para aklama faaliyetleri için kullanıldığını ve bu nedenle de sıkı regülasyonlara ihtiyaç duyduğunu iddia etmişti

Avrupa Merkez Bankasi Başkani Dijital Para Projesinden Bahsetti

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde bu hafta başında yaptığı açıklamada Bitcoin‘in kara para aklama faaliyetleri için kullanıldığını ve bu nedenle de sıkı regülasyonlara ihtiyaç duyduğunu iddia etmişti. Lagarde’ın Bitcoin karşıtı bu açıklamalarına tepki gecikmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hedge fonu Tressis’in baş ekonomisti Daniel Lacalle kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde‘ın neden yanıldığını anlattı. Lacalle, kripto paralarda kaydedilen yükselişin merkez bankalarının agresif para politikalarına yanıt olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Daniel Lacalle, başta Avrupa Merkez Bankası ve FED olmak üzere küresel merkez bankaları tarafından popalanan borç balonunun Bitcoin’den daha endişe verici olduğunu ifade etti. Daniel Lacalle yaptığı paylaşımda Bitcoin’in başarısız olması durumunda sadece bazı yatırımcıların bundan zarar göreceğini belirtiyor. Lacalle bununla birlikte kurtarma paketleriyle yaratılan balonun ortaya çıkaracağı krizin ise tüm dünyayı etkileyeceği görüşünde.

Lacalle ayrıca verdiği son röportajından bir kesiti paylaşarak Bitcoin’in merkez bankalarının endişelenmesi gereken en küçük sorun olduğunu vurguladı. 

Hedge fonu Tressis’in baş ekonomisti son olarak Bitcoin’le kara para aklandığı iddialarına da yanıt verdi. Lacalle çok az sayıda kullanıcının Bitcoin’i kara para aklama faaliyeti için kullandığını ve bu nedenle Bitcoin’in suçlanamayacağını belirtti. Lacalle şunları kaydetti:

Zaten birçok fiat para birimiyle kara para aklanıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x