Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Tresis Baş Ekonomisti Daniel Lacalle'den Christine Lagarde'a Tokat Gibi Bitcoin Yanıtı

Tresis Baş Ekonomisti Daniel Lacalle’den Christine Lagarde’a Tokat Gibi Bitcoin Yanıtı

ABONE OL:google-news

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde bu hafta başında yaptığı açıklamada Bitcoin’in kara para aklama faaliyetleri için kullanıldığını ve bu nedenle de sıkı regülasyonlara ihtiyaç duyduğunu iddia etmişti. Lagarde’ın Bitcoin karşıtı bu açıklamalarına tepki gecikmedi.

Hedge fonu Tressis’in baş ekonomisti Daniel Lacalle kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde‘ın neden yanıldığını anlattı. Lacalle, kripto paralarda kaydedilen yükselişin merkez bankalarının agresif para politikalarına yanıt olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Daniel Lacalle, başta Avrupa Merkez Bankası ve FED olmak üzere küresel merkez bankaları tarafından popalanan borç balonunun Bitcoin’den daha endişe verici olduğunu ifade etti. Daniel Lacalle yaptığı paylaşımda Bitcoin’in başarısız olması durumunda sadece bazı yatırımcıların bundan zarar göreceğini belirtiyor. Lacalle bununla birlikte kurtarma paketleriyle yaratılan balonun ortaya çıkaracağı krizin ise tüm dünyayı etkileyeceği görüşünde.

Lacalle ayrıca verdiği son röportajından bir kesiti paylaşarak Bitcoin’in merkez bankalarının endişelenmesi gereken en küçük sorun olduğunu vurguladı. 

Hedge fonu Tressis’in baş ekonomisti son olarak Bitcoin’le kara para aklandığı iddialarına da yanıt verdi. Lacalle çok az sayıda kullanıcının Bitcoin’i kara para aklama faaliyeti için kullandığını ve bu nedenle Bitcoin’in suçlanamayacağını belirtti. Lacalle şunları kaydetti:

Zaten birçok fiat para birimiyle kara para aklanıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynaku.today
Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar