Yükleniyor...

Trezor, Kullanıcılarına Uyarıda Bulundu

Kripto para cüzdanları için donanım sunan Trezor, kullanıcıları yeni bir kimlik saldırısı konusunda uyardı.

hırsızlık

Kripto para cüzdanları için donanım sunan Trezor, kullanıcıları yeni bir kimlik saldırısı konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto cüzdanları için donanım hizmetleri sağlayan popüler şirket Trezor, sosyal medyadan yaptığı duyurular ile kripto hırsızlarına karşı önlem alınma konusunda uyardı. Son zamanlarda giderek artan kripto hırsızlığı, kripto cüzdanları için giderek yaygınlaşıyor durumda. Trezor, web sitesinde ve Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile yatırımcıların paralarını çalma yönünde tasarlanan “kimlik avı saldırısı“için çağrıda bulundu.

Kripto Hırsızlık Faaliyetleri Giderek Artıyor

828718cb70

Kimlik avı saldırılarının özellikle iletişim şeklinde gerçekleştiği bildirildi. Trezor yetklisi şeklinde kendini tanıtan kripto hırsızları, kullancılar ile görüşme gerçekleştirerek hırsızlık saldırısında bulunuyor. Saldırganlar iletişim şeklini telefon görüşmeleri, e-posta ve kısa mesaj aracılığıyla gerçeleştiriyor.

Kimlik avı saldırısı” ise, günümüzde çoğu dolandırıcılık faaliyetinde olduğu gibi tasarlanıyor. Kullanıcıları endişeye düşürerek onların zaaflarından yararlanmayı hedefleyen sistem, kullanıcalara ulaşarak “Trezor cüzdanınız tehlikede, cüzdanını kurtmarmak için bu eylemi yapmalısınız.” tarzı bildirilerde bulunuyor. Özellikle kullanıcıları paniğe düşürüp yatırımlarını çalmak isteyen kripto hırsızları faaliyetlerini giderek artırıyor.

Trezor ise, konuya açıklık getirerek web sitesinde ve özellikle de sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile konunun resmi olarak Trezor ile alakalı olmadığını ve kullanıcıların bu saldırıya dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x