Yükleniyor...

Trilyon Dolarlık Firmadan Önemli Bitcoin (BTC) Atağı

Fidelity Investment'ın kripto para birimi bölümü olan Fidelity Digital Assets, Bitcoin (BTC) ve bölgedeki diğer kripto para birimlerine artan ilginin odağında Asya'daki yatırımcılara kripto para saklama hizmetleri sunmak için Singapur merkezli Stack Funds ile ortaklık yapıyor.

btc 3

Fidelity Investment’ın kripto para birimi bölümü olan Fidelity Digital Assets, Bitcoin (BTC) ve bölgedeki diğer kripto para birimlerine artan ilginin odağında Asya’daki yatırımcılara kripto para saklama hizmetleri sunmak için Singapur merkezli Stack Funds ile ortaklık yapıyor. Ortaklıkla beraber Fidelity; müşterilerine bazılarının hala gelişmekte olan bir ekonomik sektör olarak gördükleri şeyi daha da yakından tanıtacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stack kurucu ortağı Michael Collett, Bloomberg’e firmanın Fidelity ile bağlantısının, Fidelity Digital Assets’in güvenli saklama hizmetlerine erişmek isteyen Asyalı yatırımcılara hitap edeceğini söyledi.

Bu İlk Hamle Değil

Stack ortaklığı, Fidelity’nin kripto para yatırımlarını müşterileri için erişilebilir hale getirmeye yönelik ilk hamlesi değil. Firma, Dijital Varlıklar şubesini 2018’de oluşturdu ve sadece bu Ağustos Fidelity, bir Bitcoin endeks fonu (Wise Origin Bitcoin Index Fund, I, LP) sunmak için SEC’e başvurdu. Stack ayrıca Ocak ayında kurumsal düzeyde bir Bitcoin endeks fonu başlattı.

Fidelity and Stacks’in duyurusu, MicroStrategy ve PayPal’ın son kripto benimsemesi gibi kuruluşların artan kurumsal ilgisinin ardından Bitcoin fiyatı büyük fiyat hareketleri görmeye devam ederken piyasaya çıktı.

Stack kurucu ortağı, lider kripto para biriminin fiyatı Mart ayında 4.000 doların altına düştükten aylar sonra müşterilerin Bitcoin’e olan ilgisinin arttığını vurguluyor.

“Bu yıl insanları Bitcoin’e sokmak zordu çünkü piyasadaki gerileme dönemi vardı. Mart’ın karanlık günlerinden bu yana insanların ilgisi yeniden toparlanıyor.”

CoinMarketCap’e göre, yazının yazıldığı sırada BTC 13.504 dolar değerindeydi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x