Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Trilyon Dolarlık Firmadan Önemli Bitcoin (BTC) Atağı

Trilyon Dolarlık Firmadan Önemli Bitcoin (BTC) Atağı

ABONE OL:google-news

Fidelity Investment’ın kripto para birimi bölümü olan Fidelity Digital Assets, Bitcoin (BTC) ve bölgedeki diğer kripto para birimlerine artan ilginin odağında Asya’daki yatırımcılara kripto para saklama hizmetleri sunmak için Singapur merkezli Stack Funds ile ortaklık yapıyor. Ortaklıkla beraber Fidelity; müşterilerine bazılarının hala gelişmekte olan bir ekonomik sektör olarak gördükleri şeyi daha da yakından tanıtacak.

Stack kurucu ortağı Michael Collett, Bloomberg’e firmanın Fidelity ile bağlantısının, Fidelity Digital Assets’in güvenli saklama hizmetlerine erişmek isteyen Asyalı yatırımcılara hitap edeceğini söyledi.

Bu İlk Hamle Değil

Stack ortaklığı, Fidelity’nin kripto para yatırımlarını müşterileri için erişilebilir hale getirmeye yönelik ilk hamlesi değil. Firma, Dijital Varlıklar şubesini 2018’de oluşturdu ve sadece bu Ağustos Fidelity, bir Bitcoin endeks fonu (Wise Origin Bitcoin Index Fund, I, LP) sunmak için SEC’e başvurdu. Stack ayrıca Ocak ayında kurumsal düzeyde bir Bitcoin endeks fonu başlattı.

Fidelity and Stacks’in duyurusu, MicroStrategy ve PayPal’ın son kripto benimsemesi gibi kuruluşların artan kurumsal ilgisinin ardından Bitcoin fiyatı büyük fiyat hareketleri görmeye devam ederken piyasaya çıktı.

Stack kurucu ortağı, lider kripto para biriminin fiyatı Mart ayında 4.000 doların altına düştükten aylar sonra müşterilerin Bitcoin’e olan ilgisinin arttığını vurguluyor.

“Bu yıl insanları Bitcoin’e sokmak zordu çünkü piyasadaki gerileme dönemi vardı. Mart’ın karanlık günlerinden bu yana insanların ilgisi yeniden toparlanıyor.”

CoinMarketCap‘e göre, yazının yazıldığı sırada BTC 13.504 dolar değerindeydi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar