Yükleniyor...

Tron CEO’su, Çin’in Kripto’ya Bakışını Yumuşatacağına İnanıyor

Tron CEO'su Justin Sun, Çin'in kripto para birimlerine yönelik düzenlemeleri hafifleteceğine ve kullanıma açacağına inanıyor.

Tron CEOsu Cinin Kriptoya Bakisini Yumusatacagina Inaniyor

Tron CEO’su Justin Sun, Çin’in kripto para birimlerine yönelik düzenlemeleri hafifleteceğine ve kullanıma açacağına inanıyor.

Çin hükümeti, Mayıs 2021’de kripto para madenciliği üzerindeki baskısından bu yana kripto para birimleri konusunda sert bir duruş sergiliyor. 24 Eylül’de Çin, tüm kripto para birimi işlemlerini yasa dışı ilan etmişti. Justin Sun ise bu tutumun yumuşatılacağına inananlar arasında.

Tron CEO’su: Çin, Kripto’ya Dostça Yaklaşacak

Tron CEO’su Justin Sun, yakın bir zamanda Bloomberg’e verdiği röportajda, Çin’in kripto para birimlerine bakışını değiştireceğini düşündüğünü söyledi.

Huobi ilişkisiyle son dönemde sıkça gündeme gelen Sun, kripto para sektörü hakkındaki görüşlerini aktardığı röportajda; ABD’deki belirsiz piyasa koşulları ve para politikalarındaki sıkılaştırmalar yüzünden birçok kripto paranın dibe vurduğunu hatırlattı. Sun’a göre, şu anda kripto para piyasasına geri dönülmesi için en iyi zamanlardan biri.

Çin’in kripto karşıtı olmasına rağmen yakın zamanda daha dostça bir tutum sergileyeceğine inandığını belirten Tron kurucusu, merkez bankası dijital para birimi (CDBC) uygulamalarına geçilmeden önce kripto karşıtı anlatıların hafifletilmesi gerektiğini düşündüğünü de söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner