Tron, Dominika ile İş Birliği Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Tron, Dominika ile İş Birliği Yaptı

İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı olarak varlığını sürdüren Dominika, para birimini dijitalleştirmek için Tron (TRX) ile iş birliği yaptı.

Tron Dominika ile Is birligi Yapacak

İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı olarak varlığını sürdüren Dominika, para birimini dijitalleştirmek için Tron (TRX) ile iş birliği yaptı.

Kripto platformunun kurucusu Justin Sun, Dominika ile yaptığı ortaklığı sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Dominika, bu yıl parlamentosundan Sanal Varlık İş Yasası’nı geçirdikten sonra Tron ile iş birliği yaptı. İşbirliği neticesinde Tron, Dominika Parasını (DMC) piyasaya sürüyor.

Tron, Karayip Ülkesinden Kabul Gördü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gelişen kripto para endüstrisi genişlemeye devam ediyor. Kurumsal şirketlerin ardından, ülkeler de bu alanda yer edinmeye başladı. Özellikle CBDC üzerine yapılan çalışmalar, El Salvador’un BTC rezervi, metaverse çalışmaları yoğun gündem yarattı.

Ekonomik yapılanmaya giden Dominika, Tron bünyesindeki kripto paralara değişim aracı olarak yetki verdi. Buna göre ekosistem ürünlerinden, TRX, BTT, JST, NFT, USDD, USDT, TUSD ülkede yetkilendirildi ve yasal statüye sahip oldu.

Dominika’nın dijital para birimine geçmesi, ülkeyi büyük turizm kapasitelerine ve zengin doğal mirasa sahip bir yer olarak tanıtmak amacıyla fayda sağlayabilecek.

Ayrıca, ülkenin ekonomik ilerlemesini sağlamak da öncelik hedefler arasında. Bu gelişmeyi yorumlayan Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit, şöyle açıkladı:

“Bu, Dominika için dijital inovasyonu benimsemek anlamına geliyor. Ayrıca Tron Protokolünü belirlenmiş ulusal blok zinciri altyapısı olarak atadık. Ekonomik büyümeyi artırma yolunda tarihi bir adım attık.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x