Yükleniyor...

Tron Kurucusu Justin Sun, GameStop’ta 8 Milyon Dolar Kaybettiğini Doğruladı

Tron'un kurucusu Justin Sun, GameStop yatırımında 8 milyon dolar kaybettiğini doğruladı.

tron kurucusu justin sun gamestopta 8 milyon dolar kaybettigini dogruladi

Tron’un kurucusu Justin Sun, GameStop yatırımında 8 milyon dolar kaybettiğini doğruladı. WallStreetBets ile yükselen hisse senetleri, Sun satın aldıktan kısa bir süre sonra düştü. Ancak, meme’i çok önemli bulduğu için hisseleri elinde tutmayı planlıyor.

Bir Decrypt haberine göre Tron’un kurucusu Justin Sun, GameStop hisselerine yaptığı yatırımı hâlâ elinde tuttuğunu itiraf etti:

“Sanırım tutacağım. GME hissesi üzerinden para kaybetsem bile bunun bir paradigma değişikliği olduğuna inanıyorum. Geçmişte, hepimiz finansal analistlerin tavsiyelerine uyuyorduk ve artık insanlar kendi kararlarını verecekler.”

Sun, geçtiğimiz hafta GameStop’a 10 milyon dolardan fazla ve AMC hisselerine ise 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı. O zamanlar, her iki hisse senedi de Reddit grubu WallStreetBets tarafından sırasıyla 314 dolar ve 15.5 dolar civarında işlem görerek aktif olarak yükseliyordu. Ancak, her iki varlığın fiyatı da kısa bir süre sonra düştü.

Sonuç olarak Sun, GME’den kalanların şu anda yaklaşık 2 milyon dolar değerinde olduğunu doğruladı. Bu da Sun’ın GameStop hisselerinde 8 milyon dolar kaybettiği anlamına geliyor.

Bloomberg’e konuşan Tron’un kurucusu, topluluk odaklı eğilimlerin önemini de defalarca vurguladı ve Elon Musk’un “meme kültürünün temsilcisi” olduğuna dikkat çekti. Sun şunları söyledi:

“Elon Musk sadece bir şirketin CEO’su değil, aynı zamanda bu tür bir meme kültürünün temsilcisi ve bu tür yeni nesil hareketin temsilcisi. Gelecekte bu tür topluluk odaklı eğilimler, şirket CEO’larının toplulukla ve hayran kitleleriyle daha fazla ilgilenmesini gerektirecek.”

Sun, son zamanların popüler uygulaması Clubhouse’ın yerel bir versiyonunu oluşturacağını da açıkladı. Çinli kullanıcılar şu anda Clubhouse’a erişemiyor ve yakın bir gelecekte ise uygulamanın resmi olarak yasaklanması bekleniyor:

“Clubhouse, insanların sosyal ağlarını genişletmeleri için çok etkili bir yol. Ancak elbette, her ülkenin kendi düzenlemeleri var. Bu nedenle içeriği belirlemeye ve yönetmeye yardımcı olmak için kesinlikle bu tür bir denetim sistemine sahip olacağız.”

Sun, kendi tavsiyesini takiben, Tron’u daha “meme dostu” bir para olarak tanıtmak için daha fazla ünlüyü işe almayı planladığını ekledi:

“Meme, kripto para dünyasında çok önemlidir. Çok az kişi bunu anlıyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x