TRON'un Mühendis Sayısı 2'den 40'a Çıktı! • Coinkolik
Yükleniyor...

TRON’un Mühendis Sayısı 2’den 40’a Çıktı!

TRON Vakfı ve TRON Blockchain ekibi 2018'deki başarılarını küçük bir ekibe borçluydu.

Tron Justin Sun

TRON Vakfı ve TRON Blockchain ekibi 2018’deki başarılarını küçük bir ekibe borçluydu. Geçen yılki başarıların büyük çoğunluğunu sadece iki mühendisten oluşan bir geliştirme ekibiyle sağlanmasından sonra TRON şu anda 40 mühendise sahip. TRON’un ana geliştirme ekibinin büyümesi Blockchain mühendislerinin uzmanlaşmasını sağladı ve TRON Blockchain’i stabilize etmelerini sağladı.

TRON’un 40 Kıdemli Mühendisi Var

TRON’un Protokol Başkanı Marcus Zhao, geçtiğimiz sekiz ay boyunca TRON’un ekibinin büyümesiyle ilgili bazı bilgileri paylaştı. Zhao, şu anda çok sayıda borsada işem gören, oyunu ve dApp’ı olan TRON’un halka açık Blockchain’inin geliştirilmesinden sorumlu, amacı güçlü performans ve yüksek ölçeklenebilirlik olan güçlü bir ekibe sahip olduğunu söylüyor. TRON’un üst düzey geliştiricilerden oluşan çekirdek ekibi 40 mühendisten oluşuyor. Zhao, mühendislerin genellikle Alibaba ve Baidu gibi prestijli internet şirketlerinden geldiklerini, sekiz-dokuz ay önce ekipte sadece iki kişi olduğunu belirtiyor. Zhao ayrıca, küçük ekibin geliştirme, tasarım, işe alma ve TRON topluluğu ile birlikte çalışmak gibi birçok görevi olduğunun da altını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TRON’un Shasta Testnet’i başlatması sonrası ekip daha net bir sorumluluk alanı belirleyebilmiş. Sadece aylar sonra, TRON’un ana ağının Haziran 2018’de piyasaya sürülmesiyle ekipteki mühendis sayısı 20’ye çıkmış. Zhao, ekibin üç küçük gruba ayrıldığını, bunların mimarlık, algoritma, sanal makine ve akıllı sözleşme ekipleri olduğunu söylüyor. O zamandan beri TRON’un kod kalitesinde büyük bir sıçrama gördüklerini aktaran Zhao, Blockchain’lerinin her geçen gün daha istikrarlı hale geldiğini savunuyor. Tüm bunların sonunda ise şu anda TRON 40 üst düzey mühendise ve TRON Blockchain’i istikrarını ve kalitesini test eden altı kişilik bir ekibe sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x