Yükleniyor...
Sponsored

Tron, Stablecoin’i İçin Sermaye Artırmayı Planlıyor

Tron, stablecoin'ini destekleyen sermayesini önemli ölçüde artırma planını duyurdu 5 Mayıs'ta Tron blokzincirine gelen USDD stablecoin'i, Justin Sun'a göre ABD dolarına endeksli bir algoritmik stablecoin şeklinde tasarlandı.

jsun

Tron, stablecoin’ini destekleyen sermayesini önemli ölçüde artırma planını duyurdu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

5 Mayıs’ta Tron blokzincirine gelen USDD stablecoin’i, Justin Sun’a göre ABD dolarına endeksli bir algoritmik stablecoin şeklinde tasarlandı. USDD’nin bu yapısı, Terra’nın çöken stablecoin’i UST ile birebir aynı görünüyor.

Bir Tron sözcüsünün açıklamasına göre şu anki rezerv 14.040 BTC (yaklaşık 418 milyon dolar), 140 milyon USDT ve 1.9 milyar TRX içeriyor.

Justin Sun konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“USDD’yi hibrit bir modele yükseltmek istiyoruz. Bir tarafta algoritmik bir stablecoin’imiz diğer tarafta da TRON DAO rezervi var”

USDD, algoritmik planını takip ederek TRX’i, Tron token’ı ve USDD arasında alım satım yaparak varlığın fiyatını dolara sabit tutmaya yönelik arbitrajcıları teşvik etmek için tasarlandı. Tron da tıpkı Terra gibi aşırı piyasa koşullarında USDD’yi desteklemek için milyarlar dolar değerinde Bitcoin ve altcoin rezervi oluşturmanın sinyallerini vermişti. Ancak daha önce de görüldüğü gibi bu plan, Terra’nın UST’si için fayda sağlamamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x