Yükleniyor...

Tron Stablecoin’i USDD, 22 Gündür Peg Olamıyor

Tron ekosisteminin stablecoin'i USDD, 22 Kasım tarihinden bu yana 1 dolara sabitlenememesiyle dikkatleri üzerine çekti.

Tron Stablecoini USDD 22 Gundur Peg Olamiyor

Tron ekosisteminin stablecoin’i USDD, 22 Kasım tarihinden bu yana 1 dolara sabitlenememesiyle dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para piyasasının en önemli ürünleri stablecoin‘ler oldu. Bitcoin paritesiyle ticaret yapılan sistem, daha geniş kapsamlı bir stablecoin mantığına evrildi. Kripto yatırımcıları, dolar karşılığı olan stablecoin‘ler ile ticaret yapabilme imkanına erişti. Ancak bu imkan, beraberinde sorunları da getirdi. Aylar önce Terra‘nın yaşattığı kriz, tüm stablecoin‘ler için bir tedirginlik yarattı. Terra ekosisteminin stablecoin’i UST, sansasyonel bir çöküş yaşayarak tüm piyasayı etkiledi. Terra ekosistemini ve kripto para piyasasını çökerten UST, tüm eleştirileri de beraberinde getirdi. Bu süreçlerin ortasında Tron kurucusu Justin Sun, ekosisteminin stablecoin’i USDD için harekete geçti. Ancak bu proje, 22 Kasım tarihinden beri 1 doların altında hareket ederek acaba dedirtiyor.

Tron Ekosisteminden USDD, 1 Dolara Sabitlenemiyor

Tron ekosisteminin algoritmik stablecoin’i USDD, 1 dolar istikrarına ulaşmak için yoğun mücadele veriyor. CoinGecko verilerine göre, Tron kurucusu Justin Sun tarafından desteklenen güçlü stablecoin 0.97 dolar seviyelerinde hareket ediyor.

USDD grafik

Sun, USDD‘nin daha güvenilir ve güçlü bir stablecoin olacağını belirtmişti. Tron ağının desteğiyle büyük beklentiler yaratan stablecoin, 22 Kasım tarihinden beri 1 dolara ulaşamadı.

FTX’in yarattığı kriz ve tahribat, birçok stablecoin’i sarstı. USDT gibi güçlü bir proje, ufak bir sallantıdan sonra 1 dolara sabitlenmeyi başardı. Ancak diğer taraftan USDD, FTX iflasından bu yana depeg durumda hareket ediyor.

Kripto yatırımcıları, UST çöküşünden sonra depeg olan stablecoin‘lere karşı tedirgin yaklaşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x