Yükleniyor...

TRON (TRX) Blockchain’inde Çalışan Tether (USDT) Miktarı 1 Milyara Çıktı

CoinMetrics'in sağladığı verilere göre, TRON (TRX) Blockchain'inde çalışan Tether (USDT) miktarı yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

TRON TRX Tether USDT

CoinMetrics’in sağladığı verilere göre, TRON (TRX) Blockchain’inde çalışan Tether (USDT) miktarı yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

TRON, toplam USDT tedariki göz önüne alındığında Bitcoin’i geçmeye yaklaşmış durumda. Yazım sırasında Omni tabanlı USDT miktarı, 2019’daki istikrarlı düşüşün ardından 1.5 milyar civarındaydı.

TRON ve USDT

Tether, Bitcoin’i Terkediyor

30 Ekim’de Ethereum Blockchain’inde çalışan USDT miktarı Bitcoin Blockchain’inde çalışan miktarı geçti. En büyük stablecoin’in bu gelişmeyi görmesi iki yıldan az sürdü. Şimdi iki kripto para arasındaki boşluk Ether tabanlı tedarikin 2.5 milyar token’a ulaşmasının ardından sürekli olarak açılmaya devam ediyor.

Yakın bir zaman önce TRON CEO’su Justin Sun, TRC20 tabanlı USDT’nin bir numaralı stablecoin olacağı yönünde iddialı bir öngörüde bulunmuştu. Öte yandan ERC20 tabanlı USDT’deki hızlı büyüme göz önüne alındığında TRON’un rakibini alt etmesi kolay olmayacak gibi görünüyor.

Altına Endeksli Stablecoin

Tether, farklı tür varlıklara endeksli stablecoin sayısını sürekli olarak artırıyor. Şirket son olarak 23 Ocak’ta bir ons altına endeksli Tether Goldu’u (XAUT) piyasaya sürdü. Yeni token hem Ethereum hem de TRON Blockchain’inde çalışıyor. Ürünün ana satış noktası ise saklama ücretinin bulunmaması. XAUT’un ilk günkü hacmi 150.000 dolara ulaştı ve bu oldukça güçlü bir başlangıçtı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x