Yükleniyor...

Tron (TRX) CEO’su Justin Sun Alay Konusu Oldu!

Tron CEO'su Justin Sun, Tron'un kullanıcı tabanının insan nüfusunu aştığını iddia ettikten sonra özür diledi.

Tron TRX CEOsu Justin Sun Alay Konusu Oldu

Tron CEO’su Justin Sun, Tron’un kullanıcı tabanının insan nüfusunu aştığını iddia ettikten sonra özür diledi.

Tron CEO’su Justin Sun, blok zincirinin kullanıcı tabanının 10 milyar doları aştığını ve böylece son tweet’inde dünya nüfusunu aştığını iddia ettiği için özür diledi:

“18 saat önceki yazım hatası için gerçekten özür dilerim.”

https://twitter.com/justinsuntron/status/1307547936696406018

Justin Sun’ın Tron’u aslında 19 Eylül’de 10 milyon hesaba ulaştı.

Uzaylılar Tron mu Kullanıyor?

Tartışmalı girişimcinin tweet’i Twitter’daki kripto para topluluğu arasında anında viral hale geldi ancak olaylı isim Justin Sun’ın bu tweet’i kaldırması 18 saatten fazla sürdü.

Kripto para birimi endüstrisi geçtiğimiz birkaç yılda ana akım benimsenme yolunda adımlar atarken, takipçileri tüm dünyada sadece 7,8 milyar insan olduğunu fark ettirerek Sun’ın göze batan hatasını anında ortaya çıkardılar.

Justin Sun’ın yaptığı gaf 2,1 milyon takipçisi tarafından fark edilmeden bırakılmadı. Kripto para birimi tüccarı Michael van de Poppe, Tron kullanan uzaylılarla ilgili esprileri ardı ardına patlatırken; bazıları da Sun ile dalga geçmekten kendini alamadı:

“Uzaylıların Tron kullanması inanılmaz!”

Sun, bunun sadece bir yazım hatası olduğunu iddia ediyor, ancak düzeltmenin bu kadar uzun sürmesi, bunun bu tarz olayları seven CEO tarafından çıkarılan başka bir ucuz pazarlama çalışması olabileceğini gösteriyor.

Tron İçin Yeni Bir Dönüm Noktası

Ethereum’dan bağımsızlığını ilan eden ve 25 Haziran 2018’de kendi blok zincirine taşınan Tron, 625 gün sonra 10 milyon hesaba ulaştı.

Sun, Tron ağının ortalama büyüme oranının şu anda günde yaklaşık 60.000 yeni hesapta olduğunu belirtiyor.

Karşılaştırma için, rakip Ethereum blok zincirinin halihazırda yaklaşık 115 milyon benzersiz adresi var, Etherscan verilerine göre ancak Sun, bir sonraki hedeflerinin Ether’e meydan okumak olduğunu iddia ediyor.

Tron’un Kullanım Alanları

TRON ekosistem araçları dünya çapında genişlemeye devam ediyor. Son olarak TRON ve MeconCash güçlerini birleştirdi. Yapılan anlaşma ile birlikte TRX ve Güney Kore Wonu ülke çapında nakit noktalarında değiştirilebilir hale geldi.

TRON, kullanıcılarının günlük yaşamlarını kolaylaştırmak adına birçok farklı projeye ve işbirliğine imza atıyor. Yapılan son anlaşma neticesinde, Güney Kore’de 13.000’den fazla ATM, kripto para-fiat değişimlerini destekleyecek.

Justin Sun tarafından kurulan TRON ekosistemi özellikle Asya genelinde hızla genişlemeye devam ediyor ve yakın zaman içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen TRON 4.0 ile, kripto para birimi daha fazla ölçeklenebilir ve özelleştirilebilir hale gelecek.

Justin Sun yaptığı açıklamada “TRON, MeconCash ile birlikte çalışmaya başlamaktan heyecan duyuyor” dedi. “Kripto ödeme sistemlerinin yükselişi bizim buradaki misyonumuz. İnsanların günlük yaşamlarında daha rahat ve basit şekilde ödeme yöntemlerine erişebilmesini kendimize amaç edindik.” dedi.

Şu anda kripto para kullanıcıları sadece Wirex ve MCO gibi kripto para kartlarını kullanabiliyorlar. TRON’un MeconCash ile entegrasyonu sayesinde, Güney Kore’deki turistler ve yerel kullanıcılar, kriptolarını kolaylıkla fiat para birimine dönüştürebilecek ve birçok prosedürden de kurtulmuş olacaklar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner