TRON TRX

Bilinmeyenleri ile TRON ve Baidu ortaklığıyla ilgili olası yeni detaylar ortaya çıktı, ancak ortaya çıkan detaylar hayal kırıklığına neden olabilir.

Çin kripto para haber sitesi Odaily’e göre, TRON’un Baidu’yla (Pekin merkezli teknoloji devi) ortaklığı kısa vadede sadece bulut sunucu alanı kiralamaktan ibaret olabilir.

TRON, uyumluluğu ve geliştirme deneyimini optimize etmek, Blockchain ürünlerini oluşturmak, çalıştırmak ve hata ayıklamak için Baidu Cloud ile ortaklık kuracak.

Haberde eleştirel bir biçimde “bir işbirliğinde temel bulut bilişim kaynaklarının satın alınması ve kullanılması üzerinde yoğunlaşılmaktadır” ifadesi yer alıyor.

Baidu tarafından yapılan basın açıklamasında “karşılıklı olarak yararlı olan bir blok zincir ekosistemi” inşa etme planları ile daha fazla kaynak ve uzmanlık alışverişinden söz ediliyordu. Açıklamada ayrıca, yakın zamanda ilan edilen Super Chain adlı Baidu’nun kendi Blockchain projesinden de TRON’a karşı herhangi bir özel rolden bahsedilmiyordu.

Super Chain piyasaya sürüldüğünde Baidu muhtemelen TRON dahil olmak üzere ortaklarıyla “teknolojiyi keşfetmeyi ve gelirleri paylaşmayı” planlıyor.

TRON CEO’su Justin Sun’un birkaç gün önce attığı bir Tweet’inde ima ettiği “gizemli bir ortaklık” sözünden beklentilerin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Henüz resmi olarak onaylanmasa da ortaklıkla ilgili spekülatif haberler TRON’un fiyatını yüzde 10 yükseltmeye yetti.

Kripto para dünyasındaki son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edebilir, Facebook sayfamızı beğenebilir ve Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.