Tron'daki Güvenlik Açığı Çözüldü • Coinkolik
Yükleniyor...

Tron’daki Güvenlik Açığı Çözüldü

Tron'da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 500 milyon doları riske atan güvenlik açığı giderildi.

Tron

Tron‘da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 500 milyon doları riske atan güvenlik açığı giderildi.

Tron‘da tespit edilen güvenlik açığı, dWallet Labs adlı siber güvenlik araştırma ekibi tarafından bulundu ve düzeltildi. Güvenlik açığı, Tron’un çoklu imza hesaplarıyla ilgiliydi ve bir tek imzalayanın sınırsız erişim kazanmasına izin verebilir ve içeride tutulan dijital varlıkları tehlikeye atabilirdi.

Tron’un Güvenlik Açığı Siber Güvenlik Şirketi Tarafından Bulundu ve Çözüldü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tron Blockchain ağı, geçtiğimiz şubat ayında keşfedilen ve 500 milyon doları riske atan bir güvenlik açığına sahipti. Ancak bu güvenlik açığı, dWallet Labs adlı siber güvenlik araştırma ekibi tarafından bulundu ve düzeltildi.

siber güvenlik

Güvenlik açığı, Tron’un çoklu imza hesaplarıyla ilgiliydi ve bir tek imzalayanın sınırsız erişim kazanmasına izin verebilir ve içeride tutulan dijital varlıkları tehlikeye atabilirdi. Hata, 19 Şubat’ta HackerOne’daki bug bounty programı aracılığıyla bildirildi ve “günler içinde” düzeltildi.

Tron’un bir sözcüsü, ağ ekibinin HackerOne’dan bir hata raporu aldığını doğruladı ve ekibin hızla sorunu ele aldığını ve güvenlik açığının kötüye kullanılmasını engellemek için gerekli düzeltmeleri yaptığını belirtti. Sözcü, “Belirlenen sorunun etkili bir şekilde çözüldüğünü ve sistemin güvenliğini sağladığını güvenle söyleyebiliriz” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x