Yükleniyor...
Sponsored

BSC Ağındaki JUMPN (JST) Token’a Saldırı

BSC ağında yer alan JUMPN (JST) tarafına 4600 BNB'lik bir saldırı gerçekleştiği bildiriliyor.

Tronun Just Aginda Saldiri Gerceklesti

BSC ağında yer alan JUMPN (JST) tarafına 4600 BNB’lik bir saldırı gerçekleştiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elde edilen verilere göre bir hacker tarafından gerçekleştirilen saldırıda, 1,25 milyon dolar değerindeki BNB’yi aktarmak için Tornado Cash kullanılmış.

JST Ekosistemine Saldırı Gerçekleştirildi

Bir siber güvenlik sağlayıcısı olan PeckShield tarafından otomatik bir algılama sistemi, BSC ağında yer alan JST token’ının sağlam göründüğünü ortaya çıkarmıştı. Bu son saldırıda PeckShield, bir saldırganın 1,25 milyon dolar değerinde Tornado Cash karıştırıcısına taşıdığını ve yaklaşık olarak 693 bin dolar değerindeki 2.555 BNB’nin ise hala hacker’ın cüzdanında olduğunu bildirdi.

JUMPN, BSC ağı üzerinde kurulu merkeziyetsiz bir finans ekosistemidir. Platformun hizmetleri çoğunlukla JustStable olarak bilinen merkeziyetsiz bir stablecoin ödünç verme platformuna odaklanır. 2020’nin başlarında Poloniex LaunchBase platformunda bir ilk değişim teklifinin (IEO) ardından Ağustos 2020’de başlatılan JUMPN ekosisteminin USDJ ve JST olarak iki token’ı bulunuyor.

Bazı kaynak tarafından gelen haberlere göre de projenin rug pull yaptığı, ekibin milyon dolarlık vurgunla ortalıktan kaybolduğu iddia ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x