Yükleniyor...

Trump 900 Milyar Dolarlık Destek Paketini İmzaladı, Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olur?

Başkan Donald Trump, COVID-19 salgını ülke genelinde artarken, Pazar akşamı Amerikalıların ekonomik rahatlama almasının yolunu açacak kapsamlı bir yardım tasarısını imzaladı.

trump 900 milyar dolarlik destek paketini imzaladi bitcoine btc etkisi ne olur

Başkan Donald Trump, COVID-19 salgını ülke genelinde artarken, Pazar akşamı Amerikalıların ekonomik rahatlama almasının yolunu açacak kapsamlı bir yardım tasarısını imzaladı. Trump, geçen hafta ödemelerin tutarını kişi başına 600 dolardan 2.000 dolara çıkarmayı talep ederek yasaya itiraz etmişti.

Trump, Pazar akşamı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu tasarıyı, işsizlik yardımlarını düzenlemek, tahliyeleri durdurmak, kira yardımı sağlamak, PPP için para eklemek, havayolu işçilerimizi işe [geri] iade etmek, aşı dağıtımı için önemli ölçüde daha fazla para eklemek ve çok daha fazlası için imzalıyorum.”

Bitcoinist’in haberine göre, başkanın tweet’lerine Bitcoin’in ilk tepkisi olumlu oldu. Kripto para birimi, tweet’in ardından gün içi en düşük seviyesi olan 26.444 dolardan 27.339 dolara yükseldi. Yükseliş tepkisi, bu haftanın geri kalanında yükselişini sürdürme beklentilerini artırdı.

trump 900 milyar dolarlik destek paketini imzaladi bitcoine btc etkisi ne olur 1
Kaynak: Bitcoinist

Teşvik çabaları ABD doları üzerinde ek bir aşağı yönlü baskı oluşturdu. Sonuç olarak, şirketler ve bireysel yatırımcılar, dolar rezervlerini güvenli liman olarak nitelediği varlıklar ile değiştirme eğilimine girdi. Son zamanlarda, birçoğu 21 milyonluk sınırlı arzın fiat infüzyonlu enflasyona karşı koruyacağına inandığı için dolar karşılığında Bitcoin satın aldı.

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Şu anda olan şey, Bitcoin’in marjinal bir varlıktan ana akıma doğru ilerliyor olmasıdır. Bu herkesin hayal edebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.”

Bitcoin (BTC) geri çekilme uyarılarına rağmen yukarı yönlü bir tükenme belirtisi göstermiyor. Lider kripto para birimi, hafta sonunda 28.000 dolar seviyesine yükseldi ve bu da haftayı %11.85 daha yüksek kapatmasına yardımcı oldu. Finans sektörü, Noel tatilinde 7/24 açık olan Bitcoin piyasasına akın etti. Pazar günü, BTC/USD bir başka rekor seviye olan 28.387 dolara ulaştı. 

Bitcoin (BTC) yayın saati itibariyle, 26.759 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x