"Trump Düşerse Bitcoin Yükselir" • Coinkolik
Yükleniyor...

“Trump Düşerse Bitcoin Yükselir”

2018 yılındaBitcoin’in 3.

Trump ve Bitcoin

2018 yılındaBitcoin’in 3.000 dolara düşeceğini ve geçtiğimiz Nisan ayında da 10.000 dolara yükseleceğini doğru bir şekilde tahmin eden İngiliz girişimci, gazeteci ve yazar Clem Chambers, Bitcoin için 2020’ye ilişkin görüşlerini paylaştı.

Chambers, Bitcoin’in 2019’da ABD-Çin arasındaki ticaret savaşı ekseninde ilerlediğini ve 2020’de de yörüngesinin buna göre belirleneceğini düşünüyor. “Bir süredir Bitcoin’in fiyatının gösterdiği gibi Çin-ABD ticaret savaşı uzlaşmaya doğru ilerliyor.” diyen Chambers, Bitcoin grafiğinin ticaret savaşına göre şekillendiğini ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forbes yazarına göre, ABD ve Çin arasında tam bir anlaşmaya varılması durumunda Bitcoin 2019’un en düşük seviyesine gerileyecek. Chambers, bu durumda Bitcoin’in 6.000 doların hemen üzerinde biraz duraklayabileceğini ve daha sonra 4.000 doların altına düşebileceğini belirtiyor.

“Trump Düşerse Bitcoin Yükselir”

Chambers, ticaret savaşında anlaşma sağlanamaması, ortamın yeniden gerilmesi durumunda Bitcoin 9.000 doların üzerine doğru tırmanmasını bekliyor ve “Eğer Trump gelecek sene kazanırsa Çin hızlı bir anlaşma yapmak isteyecektir. Seçimi kaybedecek gibi görünürse Çin geri çekilecektir ve Trump da Çin’i kampanya taktiği olarak kullanmak için anlaşmaya yanaşmayacaktır. Seçimi kazanacak olan bir demokrat, Trump mirasını rafa kaldırmak ve kendi gündemine devam etmek için Çin ile hızlı bir anlaşma imzalayacaktır, bu nedenle kampanyada zayıf bir Trump, ticaret savaşının alevlenmesine ve Bitcoin’in yükselmesine yol açacak.” ifadelerini kullandı.

Forbes yazarına göre Trump yükselirse Bitcoin düşecek, Trump düşerse Bitcoin yükselecek. ABD ile Çin’in anlaşılamaması durumunda ise hem Trump’un hem de Bitcoin’in yükselecek. 6.000 dolar seviyelerinde Bitcoin satın alacağını söyleyen Chambers, önceki düşük seviyelerin tekrar görülmesi durumunda daha çok Bitcoin satın alacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x