Trust Reserve'ün Ekibi Polis Tarafından Gözaltına Alındı
Yükleniyor...

Trust Reserve’ün Ekibi Polis Tarafından Gözaltına Alındı

KuCoin Ventures liderliğinde 10 milyon dolar fon toplayan Trust Reserve'ün çekirdek ekibi, Çin'de polis tarafından gözaltına alındı.

çin

KuCoin Ventures liderliğinde 10 milyon dolar fon toplayan Trust Reserve‘ün çekirdek ekibi, Çin’de polis tarafından gözaltına alındı.

Çin’in yerel haber ajansı PANews, iki adet stablecoin çıkaran Trust Reserve‘ün ekibinin Çin’de gözaltına alındığını aktardı. Daha önce CNHC Group olarak bilinen Trust Reserve, Çin yuanı ve Hong Kong dolarına endeksli stablecoin‘leri ihraç ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stablecoin ihraççısının çekirdek ekibi, PANews‘e göre 29 Mayıs tarihinde Çin polisi tarafından gözaltına alındı. Ekibe o günden sonra ulaşılamadığı, ancak aile üyelerinin haberdar edildiği aktarıldı.

Trust Reserv’ün Ekibine Çin Polisinden Hamle!

Çin yuanı ve Hong Kong dolarına endeksli stablecoin’ler ihraç eden Trust Reserve‘ün çekirdek ekibi, geçtiğimiz günlerde Çin’de gözaltına alındı.

Çin’in yerel haber ajansı PANews, kripto kuruluşunun ofisini ziyaret etti. PANews, ofiste kimsenin olmadığını ve ofis kapısına polisin bir not bıraktığını iletti. Çinli haber ajansına göre, şirketin kapısında adli tutuklama yazısı yer alıyor.

Ayrıca Trust Reserve, mart ayında bir A serisi fonlama turuna katılmıştı. Bu fonlama turunun liderliğini KuCoin Ventures üstlendi. Stablecoin ihraççısının 10 milyon dolarlık bir fon topladığı tura, Circle ve IDG Capital de katıldı.

PANews’in kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, gözaltı durumu stablecoin‘lerden kaynaklanmıyor. Çinli medya kanalı, şirketin başka bir sınır ötesi ödeme konusunda polisin radarına girmiş olabileceğini aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x