Yükleniyor...

TrustWallet, Güvenlik Açığını Giderdiğini Açıkladı

Trust Wallet, çekirdek cüzdan yazılımı kitaplığında önemli bir güvenlik açığını giderdiğini söyledi.

trust wallet

Trust Wallet, çekirdek cüzdan yazılımı kitaplığında önemli bir güvenlik açığını giderdiğini söyledi.

Trust Wallet’a gerçekleşen hack saldırısı sonrasında 170 bin dolarlık kullanıcı fonlarını çaldırdı. Gelişmenin ardından şirket güvenlik açığının giderildiğini açıkladı.

TrustWallet’teki Saldırı Sonrası Güvenlik Açığı Giderildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Trust Wallet, çekirdek cüzdan yazılımındaki güvenlik açığını giderdiğini açıkladı. Şirket, güvenlik açığı sebebiyle 170 bin dolarlık kullanıcı fonlarını bir saldırı sonucunda kaybetmişti.

Terraport hack

Trust Wallet, 14-23 Kasım 2022 tarihleri arasında tarayıcı uzantısı aracılığıyla oluşturulan cüzdan adreslerini etkileyen büyük bir WebAssembly (WASM) güvenlik açığı keşfetti ve çözdü. Ekip, bu güvenlik açığının birkaç kullanıcının yaklaşık 170 bin ABD doları kaybetmesine neden olduğunu açıkladı.

Keşfedilen güvenlik açığı, kullanıcıların tarayıcı uzantısı aracılığıyla cüzdan adresleri oluştururken WASM formatını kullanan çekirdek yazılım kitaplığında mevcuttu. Trust Wallet projesi, Twitter’da “Sorun düzeltildi” açıklamasıyla birlikte “Risk altındaki fonların çoğu güvence altına alındı” dedi.

Trust Wallet, popüler bir kripto para cüzdanıdır ve WebAssembly, geliştiricilerin kripto cüzdanlarını da içeren web uygulamaları oluşturmak için birden fazla programlama dilini kullanmalarını sağlayan bir bilgisayar yazılımıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x