Yükleniyor...

Tüm Bitcoin Birikimini Kaybeden Yatırımcıya Bağışlar Geliyor

Gün içerisinde sizler ile 7 yıllık birikimini bir oltalama saldırısı sonucu kaybeden yatırımcının haberini paylaşmıştık.

bitcoin btc

Gün içerisinde sizler ile 7 yıllık birikimini bir oltalama saldırısı sonucu kaybeden yatırımcının haberini paylaşmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Protocol Podcast adı altında Bitcoin ve ekonomi üzerine podcast yayını yapan Eris Savics, 7 yıl boyunca biriktirdiği yaklaşık 113 bin dolar değerindeki Bitcoin’i, KeepKey Bitcoin cüzdanının sahte versiyonunu kurması ile bilgisayar korsanlarına çaldırmıştı.

Twitter hesabından yaptığı açıklama ile durumu takipçileri ile paylaşan Savics, kendini takip edenlerden bir çözüm yolu için yardım talebinde bulunmuştu. Paylaştığı video on binlerce görüntüleme alan Savics’in videosu kripto topluluğundan da oldukça destek gördü.

Savics’e destek olmak isteyen kripto topluluğundan birçok kişi, Savics’in cüzdanına bağışlar göndermeye başladı. İlk olarak küçük meblağlarda yer alan bu bağış, gün içerisinde ciddi bir artış yaşadı ve 60 farklı adresten 7 bin 180 dolar değerinde 0.76 dolar bağış geldi. Savics’in cüzdanına yapılan bu bağışlar saatler geçtikçe artış gösteriyor.

Bu olay kripto para topluluğunda sıklıkla karşılaştığımız bu tarz dolandırıcılık uygulamalarına karşı oldukça dikkatli olmak gerektiğini bir kez daha gözler önüne seri. Savics videosunun viral olması ile birlikte, belki de kaybettiği tüm parayı hatta daha fazlasını bağışlar ile geri alabilecek ancak herkes bu kadar şanslı olmayabilir.