Yükleniyor...

Tüm Tabuları Yıkan Bu Altcoin İşlem Hacmi İle Şaşırtmaya Devam Ediyor

Chainlink (LINK) geçen yılın en iyi performans gösteren kripto varlığıydı hatta bu konuda lider kripto varlık olan Bitcoin'den (BTC) bile çok daha iyi performans gösterdi diyebiliriz.

bu altcoin hepsinden farkli ilerliyor

Chainlink (LINK) geçen yılın en iyi performans gösteren kripto varlığıydı hatta bu konuda lider kripto varlık olan Bitcoin’den (BTC) bile çok daha iyi performans gösterdi diyebiliriz. Son zamanlarda da en iyi performans gösteren altcoin olmaya devam ediyor.

Piyasa değerlerine baktığımızda Chainlink ilk on kripto varlık arasında bile bulunmuyor. Ancak toplam işlem hacmi ile nereyse tüm kripto piyasasındaki varlıklara fark atıyor. Şu an itibari ile piyasa değeri bakımından on birinci sırada yer alan Chainlink, işlem hacmi bakımından piyasanın ikinci ve üçüncü sırasında yer alan Ethereum (ETH) ve Ripple’ın (XRP) çok daha ilerisinde yer alıyor.

Örneğin 13 Nisan tarihinde Ethereum’un 118 milyon dolarlık işlem hacmine kıyasala Chainlink 130 milyon doların üzerinde işlem gördü. Ripple’ın 77 milyon dolarlık işlem hacmini ise neredeyse ikiye katladı. Chainlink’in gerisinde kaldığı tek kripto varlık ise tahmin edebileceğiniz gibi Bitcoin.

Bitcoin piyasa değeri bakımından kripto piyasasında muazzam bir hakimiyete sahip olmasından dolayı ilk sırada yer alıyor. Özellikle yüksek varlıklı kurumsal tüccarların, Bitcoin’i tercih etmesi sebebi ile işlem hacmi kripto piyasasının diğer oyuncularına göre çok daha yüksek seviyelerde.

Chainlink’in diğer kripto varlıklara göre daha iyi performans göstermesinin en büyük nedeni ise özellikle son zamanlarda, perakende kripto yatırımcıları ve tüccarları tarafından oldukça popüler halde olması.

Chainlink’den İnanılmaz Performans

2019 yılı boyunca en iyi performans gösteren Chainlink, %1400’lük bir artış gerçekleştirdi ve 2020 yılına da oldukça güçlü başlayan LINK, koronavirüs salgını esnasında yaşanan korku ve kaygılara rağmen diğer kripto varlıklara nazaran, tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı.

Daha sonra Mart ayında gerçekleşen ve tüm kripto piyasasını alt üst eden çöküşün ardından Chainlink’de de bir düşüş yaşandı ancak oldukça hızlı bir şekilde toparlanma yaşadı. Tekrar tüm zamanlarının en yüksek seviyesine çıkmak için yoğun çaba gösteren LINK, henüz yetersiz kalıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner