Yükleniyor...

Turizm Sektöründe Kripto Para ile Oda Satışları Başladı

Kripto paralar günümüzde artık birçok farklı alanda kullanılabiliyor.

bitcoin ile otel rezervasyon kripto para ile oda alma

Kripto paralar günümüzde artık birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Gün geçtikçe daha çok ilgi gören kripto paralarla ödeme dahi yapılabiliyor. Bu kapsamda da ülkemizde bir otelde kripto para ile oda satışı başlatıldı.

Delphin Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para ile oda satışını Delfin Otelleri olarak gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada bu zamana kadar kripto paralarla birçok işlemin yapıldığını ama otel odası alınamadığını belirtti. Cömertoğlu, kripto para ile oda satışına 2019 yılı sonunda başladıklarına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Ancak tam başladığımız sırada pandemi olayı ortaya çıktı. Buna rağmen az da olsa kripto para ile satış yaptık. Bu yıl kripto para ile satışlar daha da artacaktır.”

Cömertoğlu, kripto paralarla ödeme yapmanın son zamanlarda daha güvenilir hale geldiğini söyledi. Cömertoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para havale ile ödeme, atm ile para alımından daha güvenli hale geldi. Bitcoin gibi kripto paraların itibarı arttı. Delphin Otelleri olarak rezervasyonlarda Avro, Dolar, TL gibi paraların yanında kripto para almak istedik. Ancak ilk yaptığımız çalışmalarda ne Türkiye’de ne de dünyada kripto para ile rezervasyon yapan otel bulamadık. Delphin otelleri olarak başta Bitcoin olmak üzere kripto para kurumsal hesabı açmak istedik. Ancak Türkiye’de kurumsal Bitcoin hesabı yoktu. Takiben uzun uğraşlar sonrasında Türkiye’de Paribu’da kurumsal bir hesap açtırabildik. Pandemi nedeniyle kripto para ile satışlar yeterince olmadı. Ancak bu yıl satışların artacağını düşünüyoruz.”

Kripto Para ile Rezervasyon

Yıldırım Cömertoğlu, kripto para ile ödeme konusunda bilgilendirmede bulundu:

“Otellerimizin rezervasyon sistemine girenler işlemlerini yaptıktan sonra ödeme şeklini kendi belirleyebiliyor. Bitcoin gibi kripto para ile ödeme yapmak isteyenler kolayca bu isteklerini yerine getirebiliyorlar. Delphin olarak kripto para ile ödeme yapanlara extra %5 indirim uyguluyoruz. Misafirlerimizden aldığımız Bitcoin’leri Türk Lirasına çeviriyoruz. Delphin otelleri olarak ayrıca Türkiye’nin kredi kartı olan Troy kredi kartını da kısa süre içerisinde kabul etmeyi planladık.  Milli kredi kartımız Troy’u da ödeme sistemimize almak istiyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x