Anasayfa Analizler Türk Analist: Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolara Gidebilir

Türk Analist: Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolara Gidebilir

Sürpriz Bitcoin rallisi son 2 haftada Bitcoin’i 5.300 dolardan 8.300 dolara kadar taşıdı. Fiyat düzeltmeleriyle Bitcoin fiyatı gece saatlerinde 7.772 dolara kadar geriledi. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin 8.034 dolardan el değiştiriyordu.

Twitter’da binlerce takipçisi bulunan analist Selcoin, Bitcoin’in mevcut durumuyla ilgili son 24 saatte bir dizi tweet attı. Selcoin, Bitcoin’in 8.200 dolar direncini kırması ve gün içinde bu dirence tutunması durumunda öncü kripto para biriminin 10.000 dolara gidilebileceğini söyledi.

Öngörüsüyle “sanırım” kısmının fazla olduğunu belirten analist, düzeltmeler olabileceğini ifade ederek fiyatta 1.000 dolar kadar düşüşün görülebileceğini söyledi. Analistin öngördüğüne yakın bir noktada, gün içinde Bitcoin fiyatında en yüksek 700 dolarlık bir geri çekilme görüldü.

Son olarak Bitcoin’in hareket alanı için açıklamada bulunan Selcoin, 7.500 dolar ila 8.200 dolar aralığını işaret etti. Analiste göre mevcut destek seviyesi 7.500 dolar ve Bitcoin bu seviyeye kadar geri çekilebilir.

Analistin 10.000 dolarlık öngörüsünün gerçekleşmesi için Bitcoin fiyatının 8.200 dolar direncini kırması ve gün içinde bu seviyeye tutunması gerekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları