Yükleniyor...

Türk Emlak Firması, Bitcoin İle Dev Gayrimenkul Satışını Gerçekleştirdi

Türk Emlak Şirketi Antalya Homes, artık kendi platformlarında listelenen mülklerin ödemelerinin Bitcoin (BTC) ile yapılabileceğini açıkladı.

bitcoin ile gayrimenkul satisi

Türk Emlak Şirketi Antalya Homes, artık kendi platformlarında listelenen mülklerin ödemelerinin Bitcoin (BTC) ile yapılabileceğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Antalya Homes 15 Haziran tarihinde yaptığı açıklamada, Türkiye’de Bitcoin ile yapılan en büyük gayrimenkul satışını gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Küresel bir salgın haline gelen koronavirüs, gayrimenkul endüstrisinde de yeniliklerin önünü açtı. Daha önce kendi web sitesinde sanal ev turları sunan Antalya Homes, ödeme yöntemlerine Bitcoin’i de ekledi. Firmanın başkanı Bayram Tekçe bu durumu şöyle açıkladı:

“Küresel salgın sebebi ile müşterilerimiz ile buluşmak ve yüz yüze gayrimenkulleri gezdirmek mümkün olmuyordu. Bu sebepten dolayı Antalya’da yer alan bir villanın tanıtım videosunu drone ile kaydettik ve aynı zamanda da müşterimiz ile çevrimiçi bir toplantıda buluştuk ve pazarlık aşamasını tamamladık. Müşterimiz, 1.25 milyon dolar değerindeki bu satışın ödemesini de Bitcoin aracılığı ile yaptı ve bu satış, Türkiye’de ödemesi BTC ile yapılan en büyük gayrimenkul satışı oldu.”

Antalya Homes web sitesinde, ödemelerin ayrıca Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Bitcoin Gold (BTG), Tether (USDT), Stellar (XLM) ile de yapılabileceğini belirtiyor.

Geleneksel finans sistemi ile yapılan bu tür ödemelerde uygulanan ücretler, kripto paraları da bir alternatif haline getirdi. Bu sebepten dolayı ilerleyen zamanlarda, farklı sektörlerde Bitcoin ve diğer alternatif kripto paralar ile ödeme yöntemlerini sıklıkla duyacağız.