Yükleniyor...

Türk Girişim ELYT, 8 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Ahmet Usta ve Mesut Çevik tarafından kurulan ELYT, Finberg liderliğindeki tohum yatırım turunu tamamladı.

Turk Girisim ELYT 8 Milyon Dolar Degerleme Uzerinden Yatirim Aldi

Ahmet Usta ve Mesut Çevik tarafından kurulan ELYT, Finberg liderliğindeki tohum yatırım turunu tamamladı.

ELYT.net, Blockchain teknolojisi çalışmalarıyla bilinen Ahmet Usta ve 20 yılı aşkın süredir teknoloji basınının tanınan isimlerinden biri olan Mesut Çevik tarafından bu yılın ortalarında kuruldu. Blockchain tabanlı müşteri sadakat ve pazarlama platformu olan ELYT, Ağustos ayında açık beta dönemini tamamladı ve şimdi de bir tohum yatırım turunda 8 milyon dolarlık değerleme üzerinden yatırım aldı.

ELYT’a Yatırım Turunu 8 Milyon Dolar Değerleme ile Tamamladı

Turk Girisim ELYT 8 Milyon Dolar Degerleme Uzerinden Yatirim Aldi 1

NFT varlıklarını kullanarak yenilikçi bir iş modeli sunan ELYT.net, Finberg önderliğinde yürütülen tohum yatırım turunu 8 milyon dolar değerleme üzerinden tamamladı.

Ahmet Usta ve Mesut Çevik’in kurucusu olduğu ELYT, marka ve influencer’lara bir kripto cüzdan sahibi olmasalar dahi, çeşitli kurallar belirleyerek takipçi ve müşterilerine, NFT paketleri dağıtabilmesine olanak sağlıyor. NFT paketleri içinden çıkan NFT kartlar ise çeşitli koleksiyonlar oluşturmak için kullanılabiliyor.

İnternetin farklı kollarını bir araya getiren ELYT’in yatırım turuna, 27 girişim ve 7 fona toplamda 47 milyon dolar yatırım gerçekleştiren ve 250 milyon dolarlık fon yöneten Finberg önderlik etti. ELYT, yatırım turunda, kurumsal VC’lerin ve stratejik isimlerin katılımı ile 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

ELYT kuruculari ahmet usta ve mesut cevik

ELYT Kurucu Ortağı Ahmet Usta, yatırım ile ilgili şunları söyledi:

“Gerek markalara gerekse influencerlara benzersiz bir pazarlama aracı sunuyoruz ve bunu yaparken NFT’leri kullanmaları için bir kapı açıyoruz. Aldığımız yatırım ile yazılım geliştirme süreçlerimize devam ederken büyümeye odaklanacağız”

ELYT Kurucu Ortağı Mesut Çevik ise görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“Temel olarak ELYT sınırsız seçeneklere sahip bir müşteri sadakat programının çok kısa sürede hayata geçirilmesini mümkün kılıyor. Bizim için büyüme sürecimizi hızlandıracak stratejik yatırımcılarımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner