Yükleniyor...

Türk İnsanı Dijital Altın Alabilecek

Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para BiLira ve arkasında külçe altın bulunan, dijital altın kripto parası olarak adlandırabileceğimiz wDGLD, merkeziyetsiz borsa Uniswap üzerinde işlem görmeye başladı.

turk insani dijital altin alabilecek 1

Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para BiLira ve arkasında külçe altın bulunan, dijital altın kripto parası olarak adlandırabileceğimiz wDGLD, merkeziyetsiz borsa Uniswap üzerinde işlem görmeye başladı.

Türkiye’nin önde gelen kripto para projelerinden olan BiLira, kripto para fon yönetim şirketi Coinshares ile İsviçre’nin en eski altın rafinerilerinden MKS’nin ortaklığı ile kurulan Gold Token SA firması ile bir anlaşma gerçekleştirdi. Bu anlaşmaya göre, merkeziyetsiz borsa Uniswap üzerinde Gold Token SA’nın altın kripto parası wDGLD ile BiLira’nın TRYB’sinin bulunduğu bir havuz oluşturuldu. Böylece, Türk insanının, Türk Lirası fonları ile dijital altın alım-satımı yapabilmesinin yanı sıra, herhangi bir merkezi kuruma güvene ihtiyaç duymadan wDGLD’nin sadece kendi cüzdanlarında saklayabilmeleri sağlanmış olacak.

BiLira, yarının merkeziyetsiz, özgür ve eşler arası finansal ağlarına erişimi geliştirme misyonuna sahip stabil kripto para birimi sağlayıcısı olma vizyonunu, bu anlaşmayla bir ileriye taşıyarak kullanıcılarının dijital altına erişebilmesini sağladı. Yaklaşık bir yıl önce lansmanından bu yana şirketin 3.000’den fazla kullanıcısı ve sirkülasyonda 10 milyona yakın TRYB bulunmaktadır.

wDGLD, altın ve kripto paraların en iyi özelliklerini bir araya getirmek için tasarlanmıştır. Her bir wDGLD, 0.1 Ons Altın değerindedir ve bu orana göre sabitlenmiştir. Üretilen her wDGLD için, İsviçre’de kasalarda MKS Group tarafından üretilmiş külçe karşılığı bulunmaktadır. Böylece yatırımcılar kripto para alır gibi dijital altın yatırımı yapabilir, altınlarını dünyanın dört bir yanında kripto cüzdanlarında saklayabilirler. Dilerse, yatırımcılar wDGLD’lerini fiziksel altın olarak İsviçre’den de teslim alabilirler.

“Her zaman Türk insanının özgür internet ve merkeziyetsiz finansa yönlendirme vizyonumuzla, dijital altın wDGLD’nin BiLira ile alınması kullanıcılarımıza yepyeni bir finansal ürün sunmamızı sağlıyor. Üstelik Türk halkının altına olan ilgisini düşündüğümüzde, Gold Token SA firmamsı ile yaptığımız bu anlaşmanın ne kadar heyecan verici olduğunu tahmin edebilirsiniz. ” diyor BiLira CEO’su Sinan Koç.

“Altının blokzincir teknolojisi ile kullanılması, oldukça önemli inovasyonlar sunmaktadır. Altını binlerce yıldır bu kadar çekici kılan özellikleri de bir sonraki seviyeye taşımaktadır. BiLira ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde, daha fazla Türk vatandaşının kendi para birimlerinde dijital altına erişmesini sağlıyoruz.” DGLD Başkanı Michael Petch gelişmeyi bu şekilde yorumluyor.

BiLira Hakkında

TRYB kripto parası, BiLira organizasyonu tarafından çıkarılan ve yönetilen blokzinciri ağı üzerine inşa edilmiş, Türk Lirası tarafından desteklenen ve 1: 1 teminatlandırılmış, güvenli ve ERC-20 belirteç standartlarıyla uyumlu, tam destekli stabil kripto para birimidir. BiLira kuruluşu, fiyatı sabit kriptografik kripto para kullanarak Türk vatandaşlarının merkezi olmayan ve eşler arası (P2P) küresel finans ağına erişimini artırma vizyonuna sahip, Türk hukuku kapsamında kurulmuş bir anonim şirkettir. Daha fazla bilgi için www.bilira.co adresini ziyaret edin.

DGLD Hakkında

DGLD, Avrupa’nın En Büyük Dijital Varlık Yöneticisi CoinShares, dünyaca ünlü değerli metal grubu MKS (İsviçre) SA ve kripto para birimi ürünleri için en güvenilir platformlardan biri olan Blockchain.com tarafından oluşturulan bir dijital varlıktır. İhraç sırasında, her DGLD kripto parası için, kripto para sahiplerinin takas edebileceği veya fiziksel olarak kullanabileceği İsviçre kasalarında depolanan ONS altının 1/10’unu temsil eder. Daha fazla bilgi için www.dgld.ch adresini ziyaret edin


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x