Anasayfa Uzman Haberleri Türk Karşıtı O İsim Gerçek Satoshi Nakamoto Olabilir Mi?

Türk Karşıtı O İsim Gerçek Satoshi Nakamoto Olabilir Mi?

ABONE OL:google-news

Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kimliğine dair bugüne kadar birçok iddia atıldı. Kimler o listede yerini bulmadı ki: Adam Back, Hal Finney, Craig Wright (pek kimse inanmasa da), Paul Le Roux, Jim Mccoy ve daha bir sürü isim. Ancak içlerinden biri var ki, son zamanlarda yaşanan gelişmelerle birleşince hem şaşırttı hem de “Umarım bu değildir” dedirtti. Yerel kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Squanch da Twitter’da bu konuya dikkat çekince, toplulukta hayli tartışma konusu oldu.

İşte O İsim

Squanch tarafından dikkat çekilen Nick Szabo’nun Satoshi olma ihtimali, birçok kişide şaşkınlığa, bir kesimde ise deyim yerindeyse hayal kırıklığına neden oldu. Squanch’a göre bu isim Nick Szabo idi ve analist Szabo’yu görünce gerçek Satoshi’nin Adam Back olmasını dilemişti.

Nick Szabo Kimdir?

Bilgisayar bilimcisi, yazar ve George Washington Üniversitesi’nde eski hukuk profesörü olan Szabo, özellikle de isminin baş harfleri Satoshi Nakamoto’nun (SN) tam tersi olduğundan, Bitcoin yaratıcısı olduğu ihmali güçlenmektedir.

ABD’de siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesiyle birlikte başlayan süreçte, Nick Szabo da ırkçı tweet’ler attı. Bu nedenle tepkileri üzerine toplayan Szabo, kripto para topluluğundan eleştiriler alıyor.

“Satoshi Oysa Sektörü Terk Ederim”

Sektörün duayen isimlerinden, akademisyen İsmail H. Polat ise bu ihtimalin olma olasılığında kripto para sektörünü terk edeceğini söyleyerek tepkisini dile getirdi.

Bu arada şunu da belirtmek gerekir ki Nick Szabo hiçbir zaman kendisinin Satoshi olduğunu iddia etmedi, hatta birçok kez yalanladı. Squanch ise Szabo Satoshi değilse bile kripto para topluluğunun kanaat önderlerinden biridir dedi ve bu ismin ırkçı, islamiyet karşıtı ve Türk karşıtı olduğunu belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar