Yükleniyor...

Türk Mühendisler Bu NFT Projesiyle Bir İlke İmza Atıyor

NFT’nin dünya çapında yaygınlaşması Türk mühendislerini de harekete geçirdi.

timeandspacetraveller token nft

NFT’nin dünya çapında yaygınlaşması Türk mühendislerini de harekete geçirdi. Timeandspacetraveller (uzay ve zaman yolcusu) isimli bir proje geliştiren mühendisler, zaman konseptli NFT’ler popüler olduğu için bir ilke imza atarak 365 günün her dakikasını NFT’ye dönüştürerek dijital dünyada fark yaratmak istiyorlar. DHA’da yer alan habere göre projede kişiler satın aldıkları dakikalara kendileri veya yakınlarının fotoğraflarını, videolarını yükleyebilecek. Ayrıca projeleri için bir de oyun geliştiren mühendis ekip, ilgi duyanların, kazanarak NFT satın alabileceği bir oyun tasarladıklarını dile getirdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Proje ekibinden Bilgisayar Mühendisi Umut Gergün, dünyada blockchain teknolojisi konuşulurken kendilerinin de bu işin içinde olmak istediklerini söyledi.  Geliştirdikleri teknolojiye ilişkin düşündüklerini aktaran Gergün, “NFT, internet üzerindeki nesnelerin blockzincir üzerine adreslenmesidir. Bu alanda birçok proje geliştiriliyor” diye konuştu. 

“Her Şey NFT’leştirilebilir”

Gergün, Timeandspacetraveller isimli kendi projelerini geliştirdiklerini, aslında akla gelebilecek her şeyin NFT’leştirilebileceğini, bir yıl içerisindeki 365 günün içindeki bütün dakikaları NFT’leştirdiklerini ve bu dakikaları da insanların satın alıp, aynı zamanda satmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi:

“İnsanlar, istedikleri zamanı satın aldıktan sonra o an gelince o dakikaya istediği videoyu, fotoğrafı yerleştirebilir.”

Her gün için o dakikaların içine etkinlikler yerleştireceklerini ve kişilerin o gün olan etkinliklere katılma şansı elde edeceklerini anlatan Gergün şunları söyledi:

“Yılbaşı etkinliği, Formula 1’e katılma, NBA’ye gitme şansı gibi fırsatla elde edebilirler. Satın alınan NFT’nin her zaman bir karşılığı olacak. NFT satın alan kişiler, o gün olan etkinliklere katılma şansı elde edecek. Ayrıca insanların ilgisini çeksin oynayıp NFT kazansınlar diye dünyanın ilk 3 boyutlu NFT madenciliği oyununu geliştirdik. Oyunun demosu yayınlandı. Proje devam ediyor, 3,5 ay sonra bitmiş olacak. Oyunda, uzayda bulunan gemi dolaşıyor, gezegenleri keşfediyor. Gezegenler keşfedildikçe para ödemeden NFT toplanıyor. NFT global bir ödeme aracı olduğu için projemiz de öyle oldu. Türkiye ile sınırlı kalmayacağız, yurt dışında da olmak istiyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x