Türkiye'deki İlk Bitcoin Cinayeti Davası Sanıklarına Ömür Boyu Ağırlaştırılmış Müebbet! • Coinkolik
Yükleniyor...

Türkiye’deki İlk Bitcoin Cinayeti Davası Sanıklarına Ömür Boyu Ağırlaştırılmış Müebbet!

Türkiye'nin ilk Bitcoin cinayetinde Şükrü Mert Ersoy'un öldürülmesine ilişkin görülen davada sanıklara ağırlaştırılmış müebbet ve 15'er yıla kadar hapis cazası verilmesi talep edildi.

Türkiye Bitcoin Cinayeti

Türkiye’nin ilk Bitcoin cinayetinde Şükrü Mert Ersoy’un öldürülmesine ilişkin görülen davada sanıklara ağırlaştırılmış müebbet ve 15’er yıla kadar hapis cazası verilmesi talep edildi.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Antalya’nın Serik ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Ersoy boğularak öldürülmüştü. Ersoy, sahip olduğu Bitcoin’lerini gaspetmek isteyen beş arkadaşı tarafından öldürüldü. Olayın ardından harekete geçen polis ekipleri düzenledikleri operasyonlarla Seydo Salacak, Moray Akça, Fırat Burun, Sergen Yasak ve Mehmet Yeşikaya’yı yakalayarak gözaltına almıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sanıklar Serik Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılarak “kasten adam öldürme” suçundan tutuklanmıştı.

Tutulanan 5 sanık için Manavgat 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dördüncü duruşmaya sanıkların tamamı Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile tutuklu bulundukları Alanya Cezaevi’nden katıldı. Sanıkların avukatları ile yakınları salonda hazır bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu’ndan gelen otopsi raporunu referan alarak Şükrü Mert Ersoy’un tam ölüm nedeninin boyna baskıya bağlı boğulma olduğunun belirlendiğini belirtti. Savcı, eylem birliği içindeki sanıklara ayrı ayrı “nitelikli kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu ve “yağmaya teşebbüs” suçundan 15’er yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

Amacım Yalnızca Alacağımı Tahsil Etmekti

Savcının esas hakkındaki görüşüne karşı ifadeleri sorulan tutuklu sanıklar suçlamaları kabul etmedi.

Sanıklardan Moray Akça, amacının yalnızca alacağını tahsil etmek olduğunu ileri sürdü.

Seydo Salacak, “Kimseyi tanımıyorum, arkadaşım Allah rızası için götür dedi. Ben olaya tesadüfen denk geldim. Suçsuzum.” şeklinde konuşurken Mehmet Yeşilkaya, “Çok üzgünüm, kasıtlı olarak bir şey yapmadık. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı.” dedi.

Sanıklardan Fırat Burun “Böyle olacağını bilemedim. Ailemin de kendimin de hayatını mahvettim. Herkesten çok özür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Şükrü Mert Ersoy’dan geriye ise aşağıdaki görüntüler kaldı:


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x