Yükleniyor...

Türkiye, Kripto Paralar Konusunda Üst Sıralarda

DuaCrypto tarafından yapılan bir araştırmada, Türkiye'nin kripto paralar ile en çok ilgilenen dördüncü avrupa ülkesi olduğu ifade edildi.

Turkiye kripto falan

DuaCrypto tarafından yapılan bir araştırmada, Türkiye’nin kripto paralar ile en çok ilgilenen dördüncü avrupa ülkesi olduğu ifade edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DuaCrypto, European Crypto Index 2023’ü yayınladı. Avrupa’daki kripto yönelimlerine ve ülkelerin bu yönelimlerdeki konumlarına değinen araştırma raporunda, Türkiye’nin üst sıralarda yer alması dikkat çekti.

Araştırmaya göre, Hollanda, kişi başına düşen kripto ile ilgili arama sayısının en yüksek olduğu Avrupa ülkesi olarak ortaya çıkıyor. Hollanda’yı sırasıyla, Slovenya, İsviçre ve Türkiye takip ediyor.

Türkiye, Kripto Sektöründe Dikkat Çekiyor

DuaCrypto tarafından yapılan bir araştırmada, Türkiye’nin kripto paralar ile ilgilenen Avrupa ülkeleri arasında üst sıralarda yer aldığı gözlemlendi. Türkiye, özellikle Shiba ve Dogecoin konusundaki ilgisiyle, Avrupa’nın en çok kripto paralar ile ilgilenen dördüncü ülkesi oldu.

DuaCrypto Baş Ödeme Sorumlusu Ardit Trikshiqi, yapılan araştırma sonucuyla ilgili şunları söyledi;

Bu çalışma, Avrupa kripto para ve token piyasasına ilişkin değerli bilgiler sunmakta ve kıta genelindeki kullanıcıların tercihleri ve ilgi alanlarına dair bir bakış açısı sağlamaktadır. Ayrıca, toplanan ve analiz edilen veriler, hızla gelişen bu sektörde bilinçli kararlar almak isteyen yatırımcılar ve paydaşlar için faydalı olacaktır.

Yapılan araştırmanın bulguları, Avrupa ülkelerindeki ilgi ve alaka konusundaki sıralamanın dışında, piyasadaki favori kripto para birimlerine karşı yönelimleri de ortaya çıkardı. Ethereum, Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen kripto para birimleri listesinde dördüncü sırada yer alıyor.

Araştırma, 46 Avrupa ülkesindeki en popüler kripto para birimleri ve token’lar hakkında benzersiz bilgiler sunarken, Bitcoin birçok ülkede en üst sırada yer alıyor.

duacom kripto indeksi
DuaCrypto tarafından yapılan araştırma sonucu

Kripto sektörüne ilgi duyanlar, Dogecoin’in Avrupa ülkelerinin yarısından fazlasında en çok tercih edilen kripto para birimi olarak ikinci sırada yer alması ve Shiba Inu’nun en çok tercih edilen üçüncü kripto para birimi olması karşısında şaşkınlığa uğradı.

Yapılan bu araştırma, her bir Avrupa ülkesindeki en popüler kripto para birimlerini ortaya çıkarmak amacıyla, “kriptoya yatırım yapmak”, “kripto satın almak”, “kripto satmak” ve “kripto para birimi” dahil olmak üzere kripto para birimleriyle ilgili 191 seçilmiş anahtar kelimede 40 milyondan fazla arama sorgusunu analiz etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x